Hala sportowa powstanie przy Zespole Szkół nr 4

Nowa hala sportowa o powierzchni blisko 1000m2 przy ZS 4 w Suwałkach

 

Nowa hala sportowa o powierzchni blisko 1000m2 powstanie przy Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach. Miasto pozyskało na ten cel dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 2 450 000 zł.


Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk aplikował o środki w ramach rządowego programu Olimpia i w piątek (19.05) suwalski Ratusz poinformował, że dotacja została przyznana. Miasto przystąpi więc teraz do opracowania dokumentacji technicznej. Następnie, w wyniku ogłoszonego przetargu, do rozbiórki istniejącego i budowy nowego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z poliuretanu o wymiarach pola gry 20 m x 40 m z lekkim zadaszeniem łukowym do 800 m2 o konstrukcji samonośnej i wysokości nad polem gry 8 m.

 

Obiekt wyposażony zostanie w instalację elektryczną i oświetlenie wewnętrzne z oprawami LED, instalację fotowoltaiczną, instalację grzewczą zasilaną paliwem gazowym oraz instalację wentylacji i klimatyzacji. Zostanie wykonane zaplecze sanitarno-szatniowe o powierzchni ponad 100m2. Dodatkowym wyposażeniem będzie mobilna strzelnica laserowa na min. 4 stanowiska strzeleckie. Do obiektu zostanie zakupione również wyposażenie sportowe.

- Obecnie liczba uczniów tej placówki to 539 dzieci. Pracują tam 73 osoby. Infrastruktura sportowa Zespołu Szkół nr 4 w składa się tylko z małej sali sportowej i boiska asfaltowego. Dlatego chcemy ulokować tam nową halę. Dzięki dotacji z od Ministra Sportu i Turystyki ta inwestycja stała się realna – poinformował Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk.

2 Komentarzy

Boisko i remont sali sportowej przy ul. Klonowej kosztowało chyba 18 mln. Okazuje się, że można to zrobić za niecałe 2,5 mln. A może to jw. ktoś napisał, że to tylko namiot. Poważniej, czy potrzeba w Suwałkach więcej obiektów sportowych i strzelnica laserowa? Za jakiś czas zostanie zamknięty Aqapark, bo ceny podgrzania rosną.

Dodaj komentarz