Duże zainteresowanie półkoloniami dla najmłodszych uczniów

suwalskie Szkoły Podstawowe organizują podczas wakacji półkolonie

 

W tym roku po raz pierwszy suwalskie Szkoły Podstawowe organizują podczas wakacji półkolonie dla uczniów klas I-III. Z oferty skorzysta 730 dzieci.

 

Uzupełnieniem jest oferta Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz suwalskich placówek kultury. Jest to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez rodziców by wesprzeć ich w opiece nad dziećmi w czasie wakacji.

- Wielokrotnie rodzice najmłodszych dzieci sygnalizowali mi, że istnieje potrzeba organizacji opieki wakacyjnej dla ich pociech. Doskonale to rozumiem. Nie każdy może sobie pozwolić na dwumiesięczny urlop w trakcie wakacji by zaopiekować się dzieckiem. Do organizacji półkolonii w szkołach przygotowaliśmy się od dłuższego czasu szkoląc personel oraz wprowadzając zmiany, które pozwolą na takie przedsięwzięcie – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Podczas tegorocznych wakacji, w terminie od 24 czerwca 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r., we wszystkich szkołach podstawowych zostaną zorganizowane półkolonie letnie dla uczniów klas I-III. W każdej szkole zorganizowane zostaną minimum dwa pięciodniowe turnusy półkolonii w godz. 7.30-15.30. Półkolonie są skierowane do dzieci z poszczególnych szkół. Wyżywienie zapewnią stołówki szkolne (opłatę za wyżywienie dziecka podczas półkolonii ponoszą rodzice).

 

Podczas półkolonii dzieci będą uczestniczyły w różnych zajęciach, w tym również z profilaktyki uzależnień. Dzieci będą uczestniczyły, m.in. w zajęciach tanecznych, sportowych, kulinarnych, zajęciach o żywieniu, plastycznych, krajoznawczych, zajęciach z psychologiem. Na boiskach szkolnych i placach zabaw będą prowadzone zajęcia na świeżym powietrzu. Dzieci będą miały również zorganizowane m.in. wyjścia do kina, Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA), kręgielni, parku trampolin, suwalskich muzeów, nad Zalew Arkadia, wyjazdy do Wigierskiego Parku Narodowego. Wszystkie dodatkowe atrakcje są bezpłatne dla dzieci.

 

Obecnie, od dnia 24 czerwca 2024 r. rozpoczęły się turnusy w Szkole Podstawowej nr 4 oraz 9.

1 Komentarzy

Dzieciaki nie muszą się szwendać wśród blokowisk. Warto pomyśleć o zwiększeniu  ilości takich półkolonii.

Dodaj komentarz