W Suwałkach trwa festiwal ekologiczny

Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA pod hasłem „Myślimy globalnie, działamy lokalnie”

Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA pod hasłem „Myślimy globalnie, działamy lokalnie” rozpoczął się w sobotę (09.10) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.

 

Fundacja Teraz Wschód po raz pierwszy zorganizowała w mieście ekologiczny festyn podczas którego zachęca mieszkańców poprzez warsztaty i zabawy dla dzieci do zwrócenia większej uwagi na tematy związane z ekologią w naszym codziennym życiu. Odwiedzający Park Konstytucji 3 Maja mogą również spróbować regionalnych potraw czy kupić wyroby lokalnych producentów. Impreza potrwa do niedzieli. 

- Jest to kontynuacja naszych działań z kwietnia bieżącego roku, kiedy to zorganizowaliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi na bulwarach. Ideą jest aby wśród suwalczan, zarówno dzieci jak i dorosłych wpajać działania proekologiczne oraz uczyć jak żyć w zgodzie z naturą. Dziś zorganizowaliśmy miasteczko festiwalowe w którym możemy zobaczyć firmy zajmujące się działaniami proekologicznymi w swoich dziedzinach oraz wiele atrakcji dla dzieci, aby podczas zabawy mogły uczyć się działań ekologicznych. Są również z nami wystawcy, którzy posiadają produkty stworzone z naturalnych elementów, z drewna, metalu, pozyskanych odpadów - powiedział Bartosz Bełdyga, prezes Fundacji Teraz Wschód.

 

2 Komentarzy

Dodaj komentarz