Są środki na przebudowę ronda Bulwarowa - Sikorskiego - E. Plater

rozbudowa ul. E. Plater i Sikorskiego oraz Ronda Polskiej Organizacji Wojskowej

 

Miasto Suwałki otrzymało 1,5 mln zł z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów na rozbudowę ul. E. Plater i gen. W. Sikorskiego oraz Ronda Polskiej Organizacji Wojskowej.

 

Radni województwa podlaskiego na poniedziałkowym (27.03) posiedzeniu rozdzieli blisko 39 milionów złotych w ramach 3. edycji Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Pomoc uzyska  łącznie 58 samorządów. 1,5 mln zł z tej kwoty trafi do Suwałk na zadanie pod nazwą: "Rozbudowa ul. E. Plater i gen .W. Sikorskiego oraz Ronda Polskiej Organizacji Wojskowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 652 w Suwałkach".

 

Przypomnijmy, że organizacja ruchu na rondzie Polskiej Organizacji Wojskowej u zbiegu ulic: Bulwarowej, gen. Władysława Sikorskiego i Emilii Plater miała zmienić się już w 2021 roku. Suwalski Ratusz dwukrotnie ogłaszał przetarg na wykonanie tej inwestycji. Dobudowany miał zostać prawoskręt z ul. Bulwarowej w Sikorskiego oraz wykonane konieczne naprawy nawierzchni. Przebudowane miały zostać też chodniki i zatoka autobusowa oraz powstać ścieżka rowerowa. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono 700.000 zł jednak kwoty proponowane w przetargach były zdecydowanie wyższe i ostatecznie zamówienie nie zostało wtedy zrealizowane. 
 

1 Komentarzy

pisiorek

28/03/2023

No i bajka , jakiś czas minął i wszystko ucichło aż tu nagle ciach i kasa jest na wyjazd z nowego osiedla Mazura.

My wiemy.

Dodaj komentarz