Prezydent pogratulował strażakom

Podziękowania strażakom za akcję ratowania życia 2-miesięcznemu chłopcu

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk spotkał się w poniedziałek (17.01) ze strażakami, którzy brali udział w głośnej akcji ratowania życia 2-miesięcznemu chłopcu, który się dusił. 

 

Przypomnijmy że w środę 12. stycznia do JRG zgłosiła się kobieta, która poinformowała strażaków, że jej dziecko przestaje reagować i ma problemy z oddychaniem. Obecni w jednostce strażacy z Łukaszem Piłatem na czele od razu pomogli dziecku, które dziś jest zdrowe i bezpieczne. Bohaterem został młodszy ogniomistrz Łukasz Piłat, który od 10. lat jest strażakiem, ale ma też 13-letnie doświadczenie jako ratownik medyczny.

- Chciałem pogratulować postawy. To dziecko i jego rodzice mieli niesamowite szczęście, że trafili na tak dobrze wykwalifikowane osoby. Cieszę się, że nasi suwalscy strażacy są tak dobrze przygotowani by pomagać innym osobom – powiedział w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk w obecności bryg. Arkadiusza Buchowskiego, Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach oraz kpt. Roberta Sendy, dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 1 w Suwałkach.

 

3 Komentarzy

Ciekawski lewak

17/01/2022

Brawo, brawo, brawo!!! Mam nadzieję, że nie ominie Pana dodatkowa nagroda przyznana od bezpośrednich przełożonych.Gratulacje i życzenia dalszej owocnej służy, pozdrawiam.

Postawa strażaków jak najbardziej godna uznania, ale robienie z tego takiej sensacji i nachalnej autopromocji przez Prezydenta to już jest kpina. Kobieta z dzieckiem zgłasza się do strażaków, którzy są szkoleni w pierwszej pomocy i zobowiązani do jej udzielenia. Spełnili swój obowiązek i tyle. Pan Łukasz dodatkowo o ile mi wiadomo jest również ratownikiem w pogotowiu, więc o co to całe zamieszanie. Gdyby tej pomocy nie udzielono to była by sensacja. Rozumiem jak by któryś ze strażaków z narażeniem życia ratował to dziecko, ale ono znalazło się w wyspecjalizowanej placówce ratowniczo-gaśniczej. Media w tych czasach potrafią zrobić sensację z sytuacji całkowicie naturalnej i oczywistej. A politycy uprawiają przy tej okazji siermiężny pijar. Niesmaczne to wszystko.

Dodaj komentarz