PKS Nova przywróci połączenie do Warszawy na wakacje

PKS Nova uruchamia dwa kursy do Warszawy z Suwałk

PKS Nova Oddział w Suwałkach postanowił od lipca, na okres wakacji, uruchomić w weekendy dwa kursy do Warszawy. 

 

W połowie marca zawieszona do odwołania została komunikacja na trasie Suwałki - Warszawa. Powodem takiej decyzji miała być bardzo mała frekwencja pasażerów na linii do Warszawy oraz rosnące koszty jej utrzymania, szczególnie wzrost cen paliwa. Decyzja spotkała się z wieloma negatywnymi głosami, czy to ze strony mieszkańców, suwalskich radnych, czy władz województwa. W związku z tym Jarosław Żaborowski, dyrektor suwalskiego oddziału PKS Nova poinformował, że na okres wakacji połączenie zostanie przywrócone, póki co jednak, tylko dwa dni w tygodniu. 

-  W związku z krytyką mieszkańców woj. podlaskiego oraz niektórych radnych wojewódzkich dotyczących wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców Suwałk jak i północnej części naszego województwa, z przyjemnością informujemy pasażerów korzystających z naszych usług, że od dnia 1.07.2022 roku PKS Nova Oddział w Suwałkach uruchamia dwa nowe kursy do Warszawy. Kursy będą realizowane w wakacje, w każdy piątek i niedzielę (kurs weekendowy). Jeżeli nasza nowa oferta połączeń spotka się z zainteresowaniem mieszkańców Suwałk jak i miejscowości objętych tymi połączeniami (Augustów, Ełk, Grajewo, Łomża) to od września postaramy się o wykonywanie tych połączeń codziennie - przekazał Żaborowski.

 

Cena biletu na trasie do Warszawy wynosi 48 zł.

1. Wyjazd z Suwałk o godz. 6:10, kurs powrotny z Warszawy o godz. 14:30
2. Wyjazd z Suwałk o godz. 13:20, kurs powrotny z Warszawy o godz. 19:20 

 

PKS Nova zachęta także do korzystania z nowego połączenia do Gdańska przez Olsztyn, które od 24. czerwca do końca wakacji będzie realizowane od poniedziałku do piątku z Suwałk do Gdańsk o godz. 8:10, natomiast kurs powrotny o godz. 15:20. W niedzielę będzie realizowany także kurs do Gdańska o godz. 14:00, kurs powrotny o godz. 21:30.

3 Komentarzy

mieszkaniec

21/06/2022

To ilu tych dyrektorów w tej firmie, miały być oszczędności, a kończy się na oszczędnościach w grupie kierowców. Panowie radni ile jeszcze będziemy dopłacać do tej firmy. Panie Cieślukowski wywołuje Pana do przedstawienia właściwej opinii ponieważ Pan był gorącym zwolennikiem obecnego stanu rzeczy dot. firmy i jej stanu właścicielskiego.Jesteście jako jedyni w Polsce organem założycielskim tego typu firmy.

Dodaj komentarz