Odlotowe Suwałki AIR SHOW - harmonogram, bezpłatna komunikacja, parkingi

29 czerwca powróci największa impreza lotnicza w północno – wschodniej Polsce

 

Odlotowe Suwałki AIR SHOW 2024 odbędą się w sobotę 29. czerwca na suwalskim lotnisku. Prezentujemy godzinowy harmonogram pokazów oraz ważne informacje dotyczące dojazdu na wydarzenie. 

 

29 czerwca powróci największa impreza lotnicza w północno – wschodniej Polsce. Na lotnisku w Suwałkach tłumy suwalczan i przyjezdnych gości ponownie będą mogły podziwiać akrobacje na niebie i spędzić sobotni czas całą rodziną przy dobrej zabawie i wielu atrakcjach. W tym roku na suwalskim niebie ponownie zaprezentuje się m.in. jedna z najbardziej spektakularnych grup, czyli ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny. Będą dwa Migi – 29, które przez lata stanowiły trzon polskich sił powietrznych oraz zastępujący je FA-50 -południowokoreański lekki dwuosobowy samolot bojowy. Jedną z gwiazd pokazów będzie pilot Maksym Grabarczyk latajacy na maszynie Extra 330SC. Po zmroku będzie można oglądać m.in. AIRBORNE PYROTECHNICS, czyli rodzinny team, ojca i syna, którzy przylecą do Suwałk z Wielkiej Brytanii, aby dać pokaz motoszybowcami GROB 109b. Tegoroczna impreza została objęta honorowym patronem Ministra Obrony Narodowej, dlatego też w tym roku zapowiedziano również udział w wydarzeniu maszyn wojskowych, których w ubiegłych latach nie było. Dodatkowo, oprócz pokazów dziennych i wieczornych, odbędą się pokazy nocne do godziny 23.00. Nie będzie natomiast koncertów. Zamiast gwiazd na scenie, poszczególne etapy pokazów przedzielone zostaną muzyką DJ-a i instrumentalistów oraz różnymi atrakcjami wizualnymi (światła, dymy). Nie zabraknie także wielu atrakcji dla całych rodzin "na ziemi". 

 

harmonogram-airshow

 

Wybierając się w sobotę na lotnisko będzie można skorzystać z bezpłatnej  komunikacji miejskiej, która będzie dowozić wszystkich chętnych pod główną bramę wydarzenia. Poniżej rozkłady jazdy.

 

Dla gości zmotoryzowanych przygotowano duży parking na kilka tysięcy aut osobowych, a także oddzielną strefę dla motocykli oraz osób z niepełnosprawnościami. Wjazd na parking jest płatny. Koszt jednorazowego wjazdu to 20 złotych. Aby przyspieszyć proces wjazdu na parking bilety wjazdowe można kupić online za pośrednictwem strony www.biletyarena.pl. Na miejscu również będzie możliwość kupna biletów. Na parking wjeżdżamy od ulicy Raczkowskiej specjalnie przygotowanym wjazdem na wysokości Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami. W trakcie wydarzenia wyjeżdżamy ulicą Wojczyńskiego. Po zakończeniu wydarzenia z parkingu będzie można wyjechać 3 wyjazdami.

 

Dodaj komentarz