Odbudowali społeczną kopułę

Odbudowali kopułę społeczną, znajdującą się na Kaczym Dołku. 

Członkowie Stowarzyszenia Nie Po Drodze oraz Suwalskiego Klubu Seniora wspólnymi siłami odbudowali kopułę społeczną, znajdującą się na Kaczym Dołku. 

 

W 2017 roku przy Kaczym Dołku w Suwałkach członkowie Stowarzyszenia Nie Po Drodze wraz z mieszkańcami okolicy oraz przyjaciółmi z Suwalskiego Klubu Seniora wznieśli kopułę społeczną – wierzbową altanę z przyległymi permakulturowymi grządkami. Nie mieli jednak szczęścia - mimo regularnego podlewania, bardzo suche lato spowodowało, iż kopuła się nie ukorzeniła. Mimo tego była dla wielu mieszkańców miejscem atrakcyjnym, szczególnie korzystali z niej seniorzy z Suwalskiego Klubu Seniora, spotykając się pod kopułą m.in. w okresie pandemii, gdy przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu było regulowane różnymi obostrzeniami. Kopułę postanowili więc wczesną wiosną odbudować. Daje to dużą szansę, że tym razem wierzbowe witki się ukorzenią i co roku kopuła będzie rosła w metrach i w siłę oraz będzie modelowym przykładem permakultury i wciąż nowoczesnego, proekologicznego trendu żywej architektury. Efekty widoczne są gołym okiem.

- Przed nami jeszcze długie kilometry rozwijanego i zwijanego węża ogrodowego, ale myślę, że po takiej wspólnej akcji, naładowani pozytywną energią, będziemy z miłością dbać o naszą kopułę. Niech się szybciutko ukorzeni, zazieleni, a potem daje nam wytchnienie w upalne dni - informują organizatorzy akcji. 

 

Foto: Stowarzyszenie Nie Po Drodze

Dodaj komentarz