Edukacyjny piknik nad Zalewem Arkadia

piknik edukacyjno-informacyjny dla najmłodszych w Suwałkach

Suwalscy policjanci wspólnie z zaprzyjaźnionymi służbami i instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa, zorganizowali w poniedziałek (20.06) nad Zalewem Arkadia piknik edukacyjno-informacyjny dla najmłodszych. 

 

Wakacje - bezpieczny start to hasło przewodnie pikniku, który odbył się dziś w Suwałkach. Mundurowi jak co roku prze okresem wakacji organizują wydarzenia skierowane głównie do młodszych mieszkańców miasta, podczas których rozmawiają o bezpieczeństwie osób przebywających na wodach i terenach przywodnych. Na zebranych czekały pokazy sprzętu służb mundurowych, pokaz ratownictwa wodnego, stoiska profilaktyczno- edukacyjne oraz zagadki i konkursy dla najmłodszych, związane z bezpieczeństwem.


W Polsce zanotowano dużą liczbę utonięć, a jedną z form zapobiegania tragediom jest edukowanie od najmłodszych lat - podkreślała Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.

- Wakacje tuż, tuż więc nigdy za dużo, by mówić o bezpieczeństwie i bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Wspólnie musimy zadbać o to, żeby w zbliżające się wakacje były bezpieczne, by wszyscy bezpiecznie wrócili do domu. Dzisiaj o tym rozmawiamy z dziećmi i dorosłymi. Przygotowaliśmy gry i zabawy dla najmłodszych. Wspominamy, żeby nie przeceniać swoich możliwości pływackich i żeglarskich ponieważ woda to żywioł. Przypominamy żeby nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu, żeby dzieci były zawsze pod opieką rodziców. Policjanci patrolują okoliczne kąpieliska, szczególnie te niestrzeżone jednak wspominają że lepiej jest pływać tam, gdzie jest ratownik.

 

Dodaj komentarz