Dofinansowanie na Dom Pomocy Społecznej w Suwałkach

Trzy podlaskie placówki zostaną przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Trzy podlaskie placówki zostaną przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wśród nich znalazła się inwestycja polegająca na adaptacji pokoszarowego budynku na potrzeby domu pomocy społecznej w Suwałkach.

 

Remont bursy szkolnej nr 2 w Łomży, budowa sali gimnastycznej przy szkole specjalnej nr 17 w Białymstoku i adaptacja pokoszarowego budynku na potrzeby domu pomocy społecznej w Suwałkach – to inwestycje, które otrzymały dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Decyzję w tej sprawie radni wojewódzcy podjęli podczas sesji w poniedziałek (31.05). Łączna kwota dotacji z PFRON to ponad 900 tys. zł.

 

270 tysięcy złotych otrzyma Caritas Diecezji Ełckiej na dofinansowanie adaptacji pokoszarowego budynku w Suwałkach przy ul. Pułaskiego. Powstanie w nim Dom Pomocy Społecznej „MISERICORDIA III”. By tak się stało budynek wymaga gruntownego remontu i przystosowania do nowej funkcji. Docelowo będzie tam 80 miejsc pobytu w jedno- i dwuosobowych pokojach, a także m.in.: gabinety lekarskie, sale terapii zajęciowej, stołówka, kuchnia i centrum rehabilitacji. Podopiecznymi ośrodka będą osoby starsze, w tym cierpiące na demencję, chorobę Alzheimera czy mające trudności z poruszaniem się.

 

Pieniądze z PFRON zarządzane przez Samorząd Województwa Podlaskiego są w głównej mierze przeznaczone na dofinansowanie kosztów tworzenia i działania zakładów aktywności zawodowej oraz dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji.

Dodaj komentarz