W weekend świętuje Augustów

Dni Augustowa 2023 już w ten weekend

 

Koncerty z gwiazdą wieczoru, zespołem Happysad, atrakcje dla dzieci, pokazy i wiele więcej atrakcji czekać będzie w najbliższy weekend podczas obchodów Dni Augustowa 2023.

 

Oficjalne świętowanie tegorocznych Dnia Augustowa rozpocznie się w piątek (26.05) o godzinie 15:30. Tradycyjnie na Rynku Zygmunta Augusta pojawi się Król Zygmunt II August i Barbara Radziwiłłówna. Królewski orszak ze sceny powita Zespół Tańca Ludowego "Bystry" oraz tancerze z augustowskich szkół tańca. Na rynku będzie się działo już od godziny 14:00. Instytut Pileckiego przygotował plenerową cukiernię, w której odbędzie się pokaz gotowania na żywo z degustacją tureckich wypieków oraz aromatycznej kawy i herbaty. 

 

O 17.30 przygotowano coś dla najmłodszych - muzyczne show dla dzieci w wykonaniu zespołu "Tulinki". Wystąpią unikalne pluszowe gwiazdy z tęczowej krainy Tut Tut Tuli. Później, około 18:30 przyjdzie czas na główną część wydarzenia, podczas której podpisany zostanie królewski dekret, oficjalnie rozpoczynający miejską zabawę. Wieczór zakończy się częścią artystyczną, najpierw wystąpi zespół "Dorośli", a o godzinie 20:00 zagra Andrzej Rybiński. Piosenkarz przypomni swoje dawne i znane wszystkim pokoleniom przeboje. Wspólnie zaśpiewamy kultowe „Nie liczę godzin i lat”, „Pocieszankę” i „Znajdę Cię”. Na zakończenie coś dla fanów sceny hip-hopowej: druga odsłona PARK RUP PUB, czyli koncertu lokalnych wykonawców. 

 

W sobotę (27.05) o godzinie 20:00 na Rynku Zygmunta Augusta, w samym sercu Augustowa, zagra Happysad. Chwilę wcześniej zaprezentuje się wybór augustowskiej młodzieży zespół Lordofon (godz. 18:30). Założona zaledwie trzy lata temu warszawska formacja, która szybko zyskuje rozgłos.

 

Szczegółowy harmonogram wydarzeń:

 

26.05.2023 (piątek) – Rynek Zygmunta Augusta

Król Zygmunt II August z Barbarą Radziwiłłówną i dworską świtą odwiedza Augustów

 

  • 15:30 – powitanie króla przez Zespół Tańca Ludowego „Bystry”
  • 16:00 – pokazy augustowskich szkół tańca: Szkoła Tańca Bajka, Sportowy Klub Tańca Towarzyskiego Promenada, Studio Tańca ESKA
  • 17:30 – „Tulinki” – muzyczne show dla dzieci
  • 18:30 – podpisanie przez augustowian królewskiego dekretu o miejskiej zabawie i wspólne zdjęcie
  • 19:00 – koncert zespołu Dorośli
  • 20:00 – koncert Andrzeja Rybińskiego

 
27.05.2023 (sobota) – Rynek Zygmunta Augusta

  • 18:30 – koncert zespołów Lordofon i Happysad

Dodaj komentarz