W sobotnie południe zawyją syreny alarmowe

76 rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie - zawyją syreny alarmowe

W sobotę (08.05) o godzinie 12.00 na terenie miasta zostaną uruchomione syreny alarmowe w celu upamiętnienia 76 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.

 

Dzień Zwycięstwa obchodzimy 8 maja razem z całą Europą. W tym dniu 76 lat temu nastąpiło przerwanie działań wojennych. Było to wynikiem podpisania dzień wcześniej aktu bezwarunkowej kapitulacji niemieckich sił zbrojnych. Wojna w sumie trwała 6 lat. Uczestniczyły w niej 72 państwa. Działania wojenne przebiegały na terytorium 40 państw. Ogólne straty w ludziach wyniosły ponad 50 milionów poległych, zamordowanych, zmarłych.

 

II wojna światowa była największą i najkrwawszą wojną w historii ludzkości. Polska straciła ponad 6 milionów obywateli. Straty te ujęte procentowo w stosunku do liczby ludności, były największe na świecie. Rocznica zakończenia II wojny światowej to czas refleksji nad tragedią, jaka dotknęła naród polski, to czas zadumy nad losem żołnierzy, którzy oddali życie na różnych frontach II wojny światowej za wyzwolenie Polski.

 

Z tej okazji o godz. 12.00 w zostaną włączone syreny wojewódzkiego systemu ostrzegania i alarmowania. Sygnał zostanie uruchomiony w: Suwałkach, Raczkach, Szypliszkach oraz Starym Folwarku - potrwa 1 minutę i będzie to sygnał ciągły.

1 Komentarzy

Adrian

08/05/2021

Kiedy będzie prawdziwy alarm, to społeczeństwo będzie zastanawiać się jaką to znów rocznicę obchodzimy.
Czy ktoś wie gdzie jest najbliższy jego miejscu zamieszkania schron dla ludności cywilnej, co trzeba zabrać ze sobą i jak zabezpieczyć mieszkanie ?

Dodaj komentarz