W Augustowie czuć klimat zbliżających się świąt

W Augustowie czuć klimat zbliżających się świąt

 

W sobotę, wspólnie z mieszkańcami zostały uruchomione świąteczne iluminacje w mieście. Rynek Zygmunta Augusta rozbłysnął tysiącami lampek. Nie zabrakło także czegoś dla ciała i ducha.

 

Piękne uśmiechy i radosne spotkanie w oczekiwaniu na święta. Już po raz piąty Miasto Augustów zorganizowało wydarzenie na Rynku związane z uruchomieniem iluminacji świątecznych.

 - Uważam, że miasto jest przede wszystkim dla mieszkańców. Dlatego od początku kadencji wprowadzamy coraz więcej wydarzeń poza głównym sezonem letnim. Ważne jest, abyśmy mieli okazję do radosnych spotkań i wspólnego świętowania – wyjaśnia Burmistrz Mirosław Karolczuk

Sobotniego wieczoru nie zabrakło radosnego śpiewu augustowskich przedszkolaków, które przygotowały świąteczne występy. W tym roku na mieszkańców czekały darmowe świąteczne przysmaki takie jak pierniki, babeczki, szarlotka oraz ciepłe kakao. Może też było spróbować sycącej pajdy chleba ze smalcem oraz grochówki. Nie zabrakło serwowanej każdemu chętnemu, ciepłej kawy oraz herbaty. Na dzieci czekała karuzela, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W świąteczną atmosferę przeniosła augustowian Anna Szarmach, wykonując utwór pt. „Radość dzielenia”. Dobrze znana wszystkim piosenka z refrenem „Coraz bliżej Święta” rozbrzmiała na Rynku tuż po zapaleniu iluminacji.

Augustów radośnie oczekuje na Święta Bożego Narodzenia. Od soboty można odwiedzić Mikołaja w jego domku na Rynku Zygmunta Augusta. Domek będzie czynny do 20 grudnia. W weekendy w godzinach 10-16 oraz w tygodniu, w godzinach 16-18. Zabierzcie swoje listy i ruszajcie na spotkanie z Mikołajem.

Źródło i zdjęcia UM Augustów 

Dodaj komentarz