Zwycięstwo Wigier w Krakowie

Hutnik Kraków - Wigry Suwałki 1:2

Wigry Suwałki pokonały w niedzielę (15.11) na wyjeździe Hutnik Kraków 2:1 i pozostały na drugim miejscu w tabeli II Ligi.

Na Stadionie Miejskim w Krakowie w niedzielne popołudnie doszło do konfrontacji drugiej w tabeli drużyny z Suwałk z drugą, ale od końca, ekipą krakowian. Hutnik, który nie rozpoczął tego sezonu w najlepszy sposób, chciał przełamać się w meczu z będącą w dobrej formie, mimo ostatniej porażki z Sokołem Ostróda, ekipą biało-niebieskich. Ostatecznie to goście wrócili na zwycięską ścieżkę i zdobyli komplet punktów.

Pierwsze 30 minut gry nie obfitowało w zbyt wiele klarownych sytuacji pod jedną bądź drugą bramką. Wigry przeważały jednak niekiedy gospodarze potrafili wyprowadzić groźną kontrę. Mimo to na przerwę to goście schodzili z jednobramkową przewagą. W 41 minucie gry precyzyjne dośrodkowanie Grzegorza Aftyki wykorzystał Łukasz Bogusławski, który uderzając głową, dał biało-niebieskich prowadzenie. Dziewięć minut po wznowieniu gry we własnym polu karnym faulował jeden z zawodników gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny Wigier. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Patryk Czułowski i celnym strzałem podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się zawodnik Hutnika Miłosz Drąg, który zmniejszył straty gospodarzy do jednej bramki, ale na doprowadzenie do remisu było już za późno i to biało-niebiescy wracają do Suwałk z trzema punktami.

Po 12. spotkaniach podopieczni Dawida Szulczka mają na koncie 28 punktów i tracą dwa oczka do liderującego Górnika Polkowice. W kolejną niedzielę 22. listopada biało-niebiescy zmierzą się w Suwałkach z GKS Katowice. Początek spotkania o godzinie 15.00.