Wyjazdowe zwycięstwo Wigier

Radunia Stężyca - Wigry Suwałki 1:3

Drugi mecz na wyjeździe w rundzie wiosennej i drugie zwycięstwo. Wigry Suwałki w niedzielę (13.03) pokonały Radunię Stężyca 3:1.

Klątwa wyjazdowych spotkań na dobre została przełamana. To co w pierwszej rundzie nie udało się ani razu, teraz biało-niebieskim wyszło po raz drugi z rzędu. Prze dwoma tygodniami Wigry zwyciężyły w Ostródzie z Sokołem 3:1, a wczoraj takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie w Stężycy. Dodając do tego punkt wywalczony na własnym stadionie z liderem tabeli Stalą Rzeszów, suwalczanie w trzech spotkaniach rundy wiosennej zgromadzili już siedem punktów.

Mecz z Radunią zaczął się podobnie jak ten w Ostródzie. Już w 5. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Dogranie do Jana Kopani, a 20-latek pewnym strzałem pokonał Hieronima Zocha. Radunia nabrała wiatru w żagle i ruszyła w poszukiwaniu drugiego. Zdecydowanie najbliżej było w 23. minucie. Z rzutu wolnego uderzył Łuczak, ale fenomenalną robinsonadą popisał się golkiper Wigier. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na drużynie rywali i już w 31. minucie było 1:1. Kontra Wigier, wrzutka Kacpra Michalskiego i Mateusz Lewandowski doprowadził do wyrównania. Swój charakter i nieustępliwość podopieczni Grzegorza Mokrego udowodnili zaledwie kilka minut później. Stały fragment gry, dośrodkowanie w pole karne, a piłkę w bramce tym razem umieścił Tomasz Lewandowski.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała. Najbardziej emocjonalna okazała się jednak końcówka. Pierwsza bardzo groźna okazja to strzał Kosznika w 88. minucie. Pod drugą bramką zagotowało się w 93. minucie, ale Kosei Iwao nie wykorzystał doskonałej sytuacji „sam na sam” z bramkarzem. Minutę później „piłkę meczową” zmarnował Janusz Surdykowski, którego strzał przeleciał tuż obok słupka bramki Zocha. Gospodarze stracili nadzieję, co doskonale wykorzystali suwalczanie. Biało-niebiescy wyprowadzili ostatnią kontrę, po której wynik meczu ustalił Michał Żebrakowski. Tuż po trzecim trafieniu, arbiter zakończył spotkanie, a Wigry mogły cieszyć się z drugiego zwycięstwa w tej rundzie.

W najbliższą sobotę 19. marca Wigry powrócą do gry na Stadionie Miejskim w Suwałkach, gdzie podejmą Wisłę Puławy. Początek spotkania o godzinie 14.00.