Wigry lepsze od Stali w Rzeszowie

Stal Rzeszów - Wigry Suwałki 1:2

W spotkaniu 11. kolejki piłkarskiej II Ligi Wigry Suwałki zwyciężyły w wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Rzeszów 2:1.

Liderujące w tabeli suwalskie Wigry podejmowały w środę (04.11) czwartą Stal Rzeszów. Przed meczem różnica między jedynym i drugim zespołem wynosiła jedynie dwa punkty. Biało-niebiescy chcieli przewagę nad rywalem powiększyć, a rzeszowianie odrobić straty i wyprzedzić zespół z Suwałk. Ostatecznie swój cel zrealizowała jedynie drużyna z Suwałk.

W pierwszej połowie można było zaobserwować typowy mecz walki. Dużo walki w środku pola, próby przedostania się pod bramkę rywala i kilka zakończonych strzałem akcji po obu stronach. Częściej jednak zamiast składnych akcji Wigier i Stali dochodziło do fauli i przerywania gry wybiciami w aut. Przełamanie przyszło w 28 minucie gry. Po rzucie rożnym dla gospodarzy doszło do zamieszania w polu karnym w którym najlepiej odnalazł się Jarosław Fojut i pokonując bramkarza Wigier dał swojej drużynie prowadzenie. Na odpowiedź biało-niebiescy potrzebowali jedynie dziewięć minut. Tym razem do niezrozumienia doszło między obrońcami Stali we własnym polu karnym co wykorzystał Łukasz Bogusławski, który mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. Wigry próbowały od tego momentu strzelić drugą bramkę, co jednak się nie udało i do przerwy na stadionie w Rzeszowie mieliśmy remis 1:1.

Po zmianie stron dość szybko przewagę uzyskali goście. W 56 minucie za taktyczny faul drugą żółtą kartkę w tym meczu obejrzał zawodnik Stali Damian Kostkowski i od tego momentu biało-niebiescy grali z przewagą jednego zawodnika. Choć częściej atakowały Wigry, to i osłabieni gospodarze potrafili wyjść z groźnym kontratakiem. Goście postanowili rzucić wszystkie siły do ataku, aby zdobyć w tym meczu komplet punktów i na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry udało się suwalskiej drużynie wyjść na prowadzenie. Kolejny duży błąd w obronie stali wykorzystał Paweł Gierach, ustalając wynik spotkania na 2:1.

Po dziesięciu rozegranych spotkania biało-niebiescy mają na koncie 25 punktów i wciąż prowadzą w tabeli II Ligi. Kolejny mecz Wigry Suwałki rozegrają już w najbliższą niedzielę 8/ listopada. Na Stadionie Miejskim w Suwałkach podopieczni Dawida Szulczka zmierzą się z Sokołem Ostróda. Początek spotkania o godzinie 15:00.