Trzy punkty Ślepska w Rzeszowie zapewniły utrzymanie w PlusLidze

Asseco Resovia Rzeszów - Ślepsk Malow Suwałki 1:3

W spotkaniu 24. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali na wyjeździe z Asseco Resovia Rzeszów 3:1.

Ważne zwycięstwo odnieśli w piątek (18.03) w Hali Podpromie w Rzeszowie podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza, którzy wyrwali komplet punktów naszpikowanej gwiazdami europejskiej siatkówki Asseco Resovii Rzeszów. Wygrana nie przyszła jednak łatwo i w każdym secie walka trwała do ostatniego punktu. Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, którzy zwyciężyli 25:23. Rzeszowianie w drugim secie wyrównali (27:25), ale kolejne dwa padły ponownie łupem Ślepska: 27:22, 29:27 i całe spotkanie 3:1. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Paweł Halaba, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki, który zdobył 21 punktów. Biało-niebiescy zapewnili sobie tym samym utrzymanie w PlusLidze.

W kolejnym spotkaniu siatkarze Ślepska Malow Suwałki zmierzą się we własnej hali z Treflem Gdańsk. Początek spotkania 25 marca o godzinie 17:30.