Szóste zwycięstwo Wigier w sezonie

Wigry Suwałki - KS Śniadowo 5:2

W środę (13.09) na Stadionie Miejskim w Suwałkach drużyna Wigier odniosła szóste zwycięstwo w sezonie 2023/24, pokonując 5:2 KS Śniadowo.

Trzy zainkasowane punkty, bramka Macieja Makuszewskiego w biało-niebieskich barwach po trzynastu latach przerwy i pierwsze spotkanie w Suwałkach, sędziowane przez kobiety. To najistotniejsze informacje z meczu IV Ligi, który wczoraj odbył się w na Stadionie Miejskim. Suwalczanie już do przerwy prowadzili 3:1 po trafieniach Łukasza Trąbki, Krzysztofa Cudowskiego i Kamila Zalewskiego. W drugiej odsłonie gry goście zbliżyli się w pewnym momencie na 3:2, ale kolejne dwa gole rozstrzygnęły losy spotkania. Do siatki w barwach Wigier trafiali jeszcze Marcin Fiedorowicz i na 5:2 Maciej Makuszewski.

Po ośmiu kolejkach piłkarskiej IV Ligi Wigry Suwałki mają na koncie jeden remis, sześć zwycięstw i zaległy mecz do rozegrania. Podopieczni Pawła Cimochowskiego z 19 punktami zajmują trzecie miejsce w tabeli. Tyle samo punktów co Wigry ma Ruch Wysokie Mazowieckie, a liderem pozostaje KS Wasilków, który w ośmiu meczach uzbierał 24 punkty. Kolejny mecz z udziałem suwalskiej drużyny już w najbliższą sobotę 16. września. Biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Promieniem Mońki. Początek spotkania o godzinie 16:30.