Szachiści rywalizowali w Szklarskiej Porębie

Medale szachistów z Suwałk

Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach rywalizowały podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Harmonogram był dość napięty, gdyż od piątku 11 września dzieci grały Mistrzostwa Województwa Juniorów w Wasilkowie, a w niedziele trzeba było jechać w góry. Bezpiecznie dojechawszy na miejsce uczniowie przystąpili następnego dnia do walki o czołowe lokaty. Apetyty były dość duże po  przejściu eliminacji strefy Północnej i wojewódzkich mistrzostw. Niestety młodzi zawodnicy nie sprostali presji i ostatecznie zajęli miejsce poza pierwszą 10-tką. Natomiast starszaki z meczu na mecz się nakręcali, zwłaszcza po pokonaniu odwiecznych rywali zza miedzy (SSP Białystok). Medal był blisko, a po świetnej grze wszystkich zawodników zostali Drużynowym Mistrzem Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jest to niewątpliwie największy sukces szkoły, gdyż nigdy wcześniej nie zdobyli złota. Dodatkowo Mateusz Milewski, Jakub Pojawa oraz Gabriela Wiszniewska na swoich szachownicach zajęli 2 miejsca. Błażej Pieczulis miał najcięższy dystans na I szachownicy, ale ostatecznie „utrzymał” deskę i zdobył cenne punkty dla drużyny. Opiekunem drużyny był Paweł Jaroch, a trójka dzieci uczęszcza do klasy szachowej 8A w SP nr 11 pod wychowawstwem Anny Kosakowskiej-Jaroch. Zawody trwały na dystansie 11 rund z czasem 10 minut plus 5 sekund na posunięcie od początku partii.