Suwalczanie najlepsi w Regatach o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk

na Jeziorze Wigry zakończyły się coroczne Regaty

Po trzech dniach zmagań (14-16.06.) na Jeziorze Wigry zakończyły się coroczne Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W tym roku wiatr i akwen sprzyjał suwalskim załogom – pierwsze miejsce w całych regatach zajęła załoga w składzie Marcel i Tomek Kowalewscy.

W ogólnopolskich zawodach uczestniczyło łącznie 35 załóg z całej Polski (Giżycka, Mikołajek, Warszawy, Stężycy, Chełmży, Wrocławia, Garczyna i Pisza). Pierwsze miejsce w całych regatach zajęła załoga w składzie Marcel i Tomek Kowalewscy. Marcel i Tomek potwierdzili również swoją formę przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w klasie CADET, do których już wcześniej uzyskali nominację. Pozostałe załogi UKŻ GROT Suwałki również zaprezentowały się bardzo dobrze – na podium stanęła załoga z Antonim Kordaszewskim za sterem i Jakubem Rejteradą jako załogantem – w kategorii do lat 14-tu.

Na zakończeniu naszych Regat wręczone zostały, przez Sekretarza Polskiego Stowarzyszenia klasy CADET – Anię Golec, oficjalne nominacje do udziału w Mistrzostwach Świata w klasie CADET. Na koniec najmłodszy uczestnik regat – Leon z ekipy warszawskiej rozlosował komplet żagli, które tradycyjnie są dodatkowym bonusem dla zawodników.