Popłynęli Rospudą w Integracyjnym Spływie Kajakowym

Kajakowa Rospuda, spływ kajakowy

 

Integracyjny spływ kajakowy rzeką Rospudą, organizowany przez Kajakowa Rospuda, odbył się w miniony weekend na odcinku Małe Raczki - Chodorki. 

 

To była niedziela pełna pozytywnych emocji i doznań wizualnych nad Rospudą. Kajaki  były, SUPy, pływanie i skoki do wody. Cudownie było oglądać dziecięcą radość u dorosłych. Były rozmowy Polaków przy ognisku, a nawet osób spoza naszych granic. Mówiono również w języku angielskim i hiszpańskim. Spływ przyciągnął całe rodziny. Justyna Drażba podkreśla: "W tym szybkim i zabieganym świecie trzeba pielęgnować rodzinne wartości . Rodzina to jest siła. Poświęcajmy jej swój czas i uwagę". W spływie uczestniczyli biegacze, znajomi, przyjaciele, współpracownicy, stali klienci i osoby, które chciały aktywnie spędzić czas w kajaku.

 


Integracja okazała się strzałem w 10! Uczestnictwo w spływie z biesiadą przy ognisku było nagrodą  dla biegaczy (#biegunów) za wygraną jako najliczniejsza drużyna "KAJAKOWA ROSPUDA" podczas suwalskiego święta biegania "Rozbiegane Suwałki" (31 osób dorosłych + 2 dzieci). Justyna i Łukasz - Drażba dziękują każdej osobie, która z nimi biegła i tym, którzy dopingowali im na trasie i mecie! Dziękują Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Suwałkach za "grę do jednej bramki" - za to, że razem mogą zarażać pasją do sportu społeczeństwo, a zwłaszcza młodzież i dzieci.

 


Dnia 10 września dnia obchodzony był dzień bez samochodu. Część gości dotarła na spływ na rowerach. To pokazuje, że potrzebujemy aktywności na świeżym powietrzu, zarówno na wodzie jak i lądzie. Dlatego też Kajakowa Rospuda jest ambasadorem akcji Mania Wiosłowania. Właściciele mieli okazję zapoznać uczestników spływu z urokami jakie ma do zaoferowania rzeka Rospuda. Rzeka ta ma niesamowity urok: zróżnicowany nurt, krystalicznie czystą wodę, zmieniającą się linię brzegową. Spływ kajakowy to niezwykłe doznanie, które warto odznaczyć na liście marzeń. Jak mówi Justyna: "Rospuda to dla nas temat rzeka" . Przyświeca im dewiza „kto przewiezie innego człowieka na drugi brzeg, to sam też tam dopływa”

 

Justyna i Łukasz Drażba tworzą rodzinną, energiczną firmę , która organizuje spływy kajakowe po malowniczych terenach Suwalszczyzny. Mogą zaproponować szlak dostosowany dla rodzin z dziećmi, zaawansowanych kajakarzy, młodzieży szkolnej, czy event firmowy. Organizują spływy kilkudniowe, weekendowe oraz najbardziej popularne - spływy jednodniowe. Ich baza znajduje się w miejscowości Raczki, ul. Cmentarna 24, przy rzece Rospuda . "Dostajemy mnóstwo pozytywnych feedback'ów. Mamy zapytania o powtórkę integracji. Uwielbiamy spełniać Wasze marzenia na Rospudzie.Chcecie więcej? Będzie więcej. Planujemy już przyszłą niedzielę pod nazwą "Poznaj Rospudę""

 


"Poznaj Rospudę" 

Plan wypożyczenia kajaków dn. 17 września (niedziela):

  • 10:45 - zbiórka na działce w Małych Raczkach, tu zostawiacie swoje pojazdy
  • 11:00 - przywitanie wszystkich przybyłych kajakarzy , wypożyczenie kajaków - wydanie sprzętu 
  • 11:10 - wodowanie kajaków
  • 13:30 - rozpoczęcie odbiorów z Dowspudy (osoby, które wybierają odcinek 6km)
  • 14:30 - rozpoczęcie odbiorów z Chodorek (osoby, które wybierają odcinek 10km)
  • 14:00 integracyjne ognisko z własnym prowiantem

Warto zabrać ze sobą kocyk piknikowy, nakrycie głowy, filtr UV i rewelacyjny nastrój 

Cena w kajaku 2-os.60zł/os

Zapewniamy kajak z osprzętem i transport po spływie

 

Foto: Justyna Drażba, Diana Górska-Olszewska, Paweł Grzyb

Dodaj komentarz