Oliwia Szturgulewska Mistrzynią Polski, Bartosz Żukowski wicemistrzem

Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Juniorów

 

Oliwia Szturgulewska z sekcji modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zajęła pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających Juniorów, a jej klubowy kolega Bartosz Żukowski wywalczył drugą lokatę. 


W miniony weekend (29-30.06) w Pile na terenie Aeroklubu Ziemi Pilskiej rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów w klasach F1 A,B,Q. Organizatorem zawodów było Pilskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych. Na miejscu nie zabrakło podopiecznych instruktora Stanisława Skibickiego, reprezentujących sekcję modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach. I miejsce i tytuł Mistrza Polski na rok 2024 zdobyła Oliwia Szturgulewska, a II miejsce i tytuł wicemistrza Polski zdobył Bartosz Żukowski.

 

Zawody rozgrywane były w wyjątkowo trudnych warunkach atmosferycznych. Mimo bardzo silnego wiatru nasi zawodnicy świetnie sobie poradzili, co daje nadzieję na medale w Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających, które odbędą się w Macedonii Północnej w sierpniu 2024 r. Tam Polskę reprezentować będą: Oliwia Szturgulewska (OSiR w Suwałkach), Bartosz Żukowski (OSiR w Suwałkach) i Tomasz Jeziorny (Aeroklub Poznański).

 

Foto: OSiR Suwałki

Dodaj komentarz