Karatecy z Suwałk drużynowym wicemistrzem Polski

Medale Suwalski Klub Karate Kyokushin

Czworo zawodników z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin rywalizowało w minioną sobotę (07.11) w Zielonce pod Warszawą, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców.

Łącznie w zawodach wzięło udział 162 zawodników z 68 klubów z całej Polski. Każdy z uczestników wydarzenia zobowiązany był do przestrzegania aktualnych przepisów dotyczących rozgrywania wydarzeń sportowych oraz aktualnych regulacji dot. pandemii i bieżącego regulaminu sanitarnego.

Suwalski Klub Karate Kyokushin reprezentowało czworo zawodników. Dwie zawodniczki w kategorii młodzieżowców – Aleksandra Górska i Aleksandra Biłbak oraz dwóch zawodników w kategorii juniorów – Adrian Bugieda i Tomasz Kluczyński. Zawodnicy zdobyli trzy medale, dwa złote i jeden srebrny. Złoto przypadło Aleksandrze Górskiej, która wygrała trzy pojedynki w kategorii +65 kg i zdobyła swój wyczekiwany tytuł Mistrzyni Polski. Do tej pory po dwóch startach w kategorii młodzieżowca miała bowiem na swoim koncie dwa brązowe medale.

Drugim złotym medalistą okazał się junior Adrian Bugieda. Startując w kategorii do 60 kg wygrał cztery pojedynki. Adrian miał w swoim dorobku brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii juniora młodszego. W tym roku z racji wieku wystartował po raz pierwszy w juniorach i od razu osiągnął najlepszy wynik, zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Srebrną medalistką została z kolei Aleksandra Biłbak, która wygrała dwie walki. Pierwszą przez wskazanie, drugą przez zdobycie pół punktu „wazaar”. W pojedynku finałowym przegrała po dogrywce przez wskazanie sędziów. Czwarty zawodnik z Suwałk Tomasz Kluczyński przegrał swój pierwszy pojedynek w kategorii do 65 kg. Walka była bardzo wyrównana, a sędziowie dopiero po dogrywce wskazali wygraną przeciwnika.

Na koniec zawodów okazało się że Suwalski Klub Karate zdobył Drużynowe Wicemistrzostwo Polski. Jest to 22 medal drużynowy na Mistrzostwach Polski w blisko 30 letniej historii działalności klubu.