Dwa zwycięstwa na otwarcie Ekstraligi Badmintona

SKB Suwałki wygrały dwa mecze w badmintonie

7:0 z UKS Plesbad Pszczyna i 4:3 z AZS UM Łódź to wynik badmintonistów SKB w pierwszej rundzie nowego sezonu w Ekstralidze Badmintona.

Stracie z badmintonistami z Pszczyny okazało się dla suwalskiej drużyny łatwym i szybkim zwycięstwem. Rewelacyjnie spisał się debiutujący w suwalskiej drużynie wychowanek (junior) Michał Aleksandrowicz. Pod nieobecność doświadczonych Emila Holsta i Michała Sobolewskiego suwalski badmintonista debiutując w grze pojedynczej pokonał Jana KAPERA (UKS Plesbad Pszczyna) 15:13, 15:12, ale w drugim pojedynku z zawodnikiem gospodarzy Piotrem Wasilukiem poszło gorzej. Pierwszy set na konto Michała 15:12, dwa następne dla przeciwnika. Michał grał jednak z zawodnikiem bardziej doświadczonym i notowanym już na polskich kortach.

Doskonale zaprezentowały się suwalskie badmintonistki w starciu z KU AZS Łódź, odnosząc łatwe zwcyięstwa w grach pojedynczych. Trudniej było w grze podwójnej, ale ważne, że wyszły zwycięsko i to w pojedynku, który miał zdecydować o końcowych zwycięstwie. Karolina Szubert i Anastasija Khomich w decydującym starciu wytrzymały presję i pokonały Dominikę Cygan/Magdalenę Okupnika 15:14 i 15:11. W pierwszym nasze dziewczyny musiały przez cały set gonić wynik, najpierw doprowadziły do stanu 13:13, późnej 14:14, by zagrać decydującą lotkę i wygrać seta 15:14. Drugi set też był trudny, ale zwycięstwo było szybsze 15:11. W grze pojedynczej Ulijana gładko rozprawiła się w starciu z badmintonistkami z Pszczyny — Dagmarą Pękała 15:5 i 15:8 i Łodzi - Anetą Niklas 15:10 i 15:8. Anastasija pokonała natomiast po 2:0 Aleksandrę Wrońska (15:7 i 15:5) oraz Dominikę CYGAN 15-4 15-5.

Najbardziej renomowana suwalska para Kamila Augustyn z Michałem Łogoszem dosyć pewnie rozprawili się 2:0 (15:10 i 15:7) z parą Przemysław WACHA/Magdalena Okupniak. Pozostałe pojedynki zostały zapisane na konto badmintonistów z Łodzi. Ładny, chociaż przegrany w trzech setach pojedynek 1:2 (15:7 13:15 12:15) stoczył Mateusz Świerczyński z Lukasem Holubem z Czech. Z kolei debiutujący Michał Aleksandrowicz uległ Piotrowi Wasilukowi (1:2), a para deblowa Michał Łogosz/Łukasz Moreń musiała uznać wyższość debla Przemysław Wacha/Jacek Kołumbajew 0:2 (14:15 i 9:15).

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7:0 UKS Plesbad Pszczyna

MS1 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Jan LEWANDOWSKI 15-8 15-11
MS2 Michał ALEKSANDROWICZ- Jan KAPERA 15-13 15-12
WS1 Ulyana VOLSKAYA - Dagmara PĘKAŁA 15-5 15-8
WS2 Anastasiya KHOMICH - Aleksandra WROŃSKA 15-7 15-5
MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ - Tomasz KLEPEK/Jan LEWANDOWSKI 15-5 15-5
WD Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Dagmara PEKAŁ/Julia PŁAWECKA 15-9 15-11
XD Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN- Tomasz MATOGA/Patrycja JONDERKO 15-8 15-4

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 4: 3 KU AZS UM Łódź

XD Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN - Przemysław WACHA/Magdalena OKUPNIAK 15-10 15-7
MS1 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Lukas HOLUB 15-7 13-15 12-15
MS2 Michał ALEKSANDROWICZ - Piotr WASILUK 15-12 8-15 7-15
WS1 Ulyana VOLSKAYA - Aneta NIKLAS 15-10 15-8
WS2 Anastasiya KHOMICH - Dominika CYGAN 15-4 15-5
MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ- Jacek KOŁUMBAJEW/Przemysław WACHA 14-15 9-15
WD Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Dominika CYGAN/Magdalena OKUPNIAK 15-14 15-11