Druga porażka Wigier w sezonie

Wigry Suwałki - Sokół Ostróda 1:2

Drugą porażkę w sezonie 2020/21 zanotowali piłkarze suwalskich Wigier, którzy na własnym stadionie ulegli w niedzielę (08.11) Sokołowi Ostróda 1:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy odważną grą szybko stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji pod bramką Wigier. Zwieńczeniem tego była bramka zdobyta w 19. minucie gry po szybkim kontrataku graczy Sokoła, który wykończył Dawid Wolny. Przyjezdni długo nie cieszyli się jednak z prowadzenia, gdyż już sześć minut później do wyrównania doprowadził Cezary Sauczek, który mimo oddania strzału z ostrego konta, zdołał umieścić piłkę w bramce. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, ale lepsze wrażenie po 45. minutach zostawili po sobie zawodnicy z Ostródy.

W drugiej połowie ponownie udało się gościom wyjść z groźnym kontratakiem i ponownie umieścić piłkę w bramce Hieronima Zocha. W 55 minucie zawodnicy Sokoła przejęli piłkę w środku boiska i przetransportowali ją do Tomasza Gajdy, który nie dał szans golkiperowi Wigier. Gospodarze próbowali ponownie doprowadzić do wyrównania, a swoich szans szukali m.in. Grzegorz Aftyka, Denis Gojko i Paweł Gierach. Brakowało jednak składnych akcji i precyzyjnego wykończenia, gdy już udało się wejść w pole karne rywala. Więcej bramek już nie padło i zespół z Suwałk po raz drugi w tym sezonie zszedł z boiska pokonany.

Po jedenastu rozegranych kolejkach biało-niebiescy mają na koncie 25 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli II Ligi. Liderem z przewagą dwóch oczek na suwalską drużyną jest Górnik Polkowice. W następną niedzielę 15. listopada podopieczni Dawida Szulczka zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z plasującym się w dolnej części tabeli Hutnikiem Kraków. Początek meczu o godzinie 13.00.