5 medali Grand Prix Polski w badmintonie

Badminton, IMIELIN. 2 x złoto, 2 x srebro, brąz

Kolejny turniej z udziałem suwalskich badmintonistów i kolejne sukcesy. Podopieczni Jerzego Dołhana podczas turnieju Imielin Grand Prix Polski zdobyli dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal.

W turnieju udział wzięło 294 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Rywalizowano w kategorii młodzików U – 15 i juniorów młodszych U – 17 (Imielin) oraz w kategorii juniorów U – 19 i młodzików młodszych U – 13 (Bieruń). Najlepiej spisały się suwalskie dziewczęta Ulyana Volskaya i Aleksandra Wilczewska, obie powiększyły swoje kolekcje o medal złoty i srebrny.  To kolejne medale Ulyany z ogólnopolskich kortów. Złoto zdobyła w grze pojedynczej U19. W rywalizacji o najważniejsze trofeum pokonała Anastasiię Kosenchuk (UKS Hubal Białystok) 21:12, 21:6 i Jessica Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce) 21:8, 21:17.

Srebro Ulyana zdobyła w grze mieszanej U19 wspólnie z partnerem Michałem Aleksandrowiczem. Suwalczanie w walce finałowej musieli uznać wyższość pary Mikołaj Wrzalik/Dominika Chojnacka (KS Badminton Kobierzyce/KS Chojnik Jelenia Góra). Przegrali mecz o pierwsze miejsce po trzysetowej, bardzo wyrównanej walce 21:16, 17:21, 16:21. W kategorii U19 zawodnicy SKB zdobyli brązowy w grze podwójnej chłopców. Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub — walkę o finał przegrali 20-22, 21-13, 14-21 po emocjonującym, ale przegranym pierwszym secie, drugim zwycięskim i to zdecydowanie, trzeci już z mocnym wskazanie na rywali — ze zwycięzcami tej kategorii, parą Karol Budny/ Mikołaj Wrzalik (BENINCA UKS Feniks K-K/KS Badminton Kobierzyce).

Złoty medal w grze podwójnej dziewcząt U13 zdobyła Aleksandra Wilczewska grająca w parze z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). Drugi medal Aleksandra zdobyła w grze pojedynczej U13, zdobyła medal ze srebrnego kruszcu, przegrała rywalizację turniejową dopiero w finale z Olgą Szwarnowiecką (UKS Plesbad Pszczyna) w dwóch setach 21-9 21-8.