Wirtualna Galeria Sztuki SOK wychodzi w plener

Wirtualna Galeria Sztuki SOK wychodzi w plener

Najpierw był pomysł na zorganizowanie wirtualnej galerii sztuki, a teraz Suwalski Ośrodek Kultury prezentuje przesłane dzieła w plenerze.

 

Pomysł Mieczysława Iwaszko, artysty plastyka i instruktora prowadzącego w SOK Pracownię Sztuk Pięknych na zorganizowanie galerii sztuki w wirtualnej przestrzeni spotkał się z dużym zainteresowaniem. Odzew na zaproszenie do wystawiania swoich prac na stronie i profilu FB SOK był natychmiastowy, a nowe zgłoszenia wciąż napływają. Teraz można je zobaczyć również w "realu".

 

Z uwagi na zainteresowanie oraz na niepewny jeszcze termin całkowitego otwarcia instytucji kultury, SOK zdecydował się pokazać dzieła również w plenerowej przestrzeni przed budynkiem w spontanicznie zaaranżowanych gablotach. - To niesamowicie krzepiące, że pomimo przygnębiającej sytuacji, zamknięcia nas w domach i odcięcia od żywego kontaktu ze sztuką, suwalczanie wyraźnie dają sygnał, że tęsknią za nią, za wyjściem do galerii, inspiracją i ekspresją. Mietek Iwaszko znakomicie odczytał to, co się artystycznych duszach kłębi i umożliwił podzielenie się swoimi autorskimi pomysłami i własnym spojrzeniem na sztukę - mówi Agnieszka Małka z SOK. 

 

Do tej pory w Wirtualnej Galerii Sztuki zawisły już prace Danuty Chaleckiej, Agnieszki Wójtowicz, Kornelii Kowalewskiej, Elżbiety Czarnieckiej, Pawła Wasilewskiego, Joanny Witanowskiej, Wojciecha Bolińskiego i Renaty Mackiewicz. Wystawa jest bezterminowa. Organizatorzy zapowiadają jej regularną aktualizację o nowe prace.

 

Wirtualna Galeria Sztuki jest adresowana do twórczych miłośników sztuk pięknych tworzących rysunki, rzeźby, fotografie, malarstwo, grafikę, wideo, instalacje, obiekty, a także projekty intermedialne. Wybrane dzieła będą prezentowane w wirtualnej przestrzeni SOK w dwóch kategoriach wiekowych: od 13 do 21 lat oraz powyżej 21 lat. Prace oraz krótką biografię twórcy należy przesyłać pocztą elektroniczną, szczegółowo opisując przesłany plik zgodnie z regulaminem WGS. Szczegóły na stronie internetowej oraz profilu Facebook Suwalskiego Ośrodka Kultury.

 

 

Dodaj komentarz