Suwalski Ośrodek Kultury wspiera #LightForBelarus

Ogólnopolska akcja solidarnościowa Światło dla Białorusi

W najbliższy czwartek (25.03) w Dniu Wolności Białorusi budynek Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II rozbłyśnie biało-czerwono-białą iluminacją. Ogólnopolska akcja solidarnościowa Światło dla Białorusi ma zademonstrować solidarność i wsparcie dla białoruskich sąsiadów i ich walki o swobody demokratyczne.

 

W rocznicę proklamowania niepodległej Białoruskiej Republiki Ludowej, 25 marca obchodzony jest Dzień Wolności Białorusi – święto nieuznawane przez rząd Aleksandra Łukaszenki, ale przypominane przez białoruskie społeczeństwo, w szczególności przez środowiska niezależnej opozycji demokratycznej. Aby zademonstrować solidarność i wsparcie dla naszych białoruskich sąsiadów, którzy od sierpnia ubiegłego roku głośno upominają się o swobody demokratyczne, Suwalski Ośrodek Kultury włączył się w działania Narodowego Centrum Kultury, Instytutu Adama Mickiewicza i TVP Kultura, które przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz drugi inicjują akcję #LightfForBelarus.

 

Z tej okazji w najbliższy czwartek po zmierzchu budynek głównej siedziby Suwalskiego Ośrodka Kultury rozświetlą kolory historycznej biało-czerwono-białej flagi niepodległej Białorusi. Organizatorzy i uczestnicy akcji gorąco zachęcają wszystkich do przyłączenia się do akcji i wyrażenia w ten sposób naszej solidarności z obywatelami Białorusi, którzy od wielu miesięcy z odwagą i determinacją manifestują swoje demokratyczne i wolnościowe dążenia.

Dodaj komentarz