Spotkanie z Mirosławem Wlekłym

spotkanie z Mirosławem Wlekłym, autorem książki „Górski. Wygramy my albo oni”.

We wtorek, 22 czerwca 2021 roku Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach na spotkanie z Mirosławem Wlekłym, autorem książki „Górski. Wygramy my albo oni”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 w Muzeum Okręgowym ul. Kościuszki 81.

 

Wstęp wolny. Obowiązują wejściówki - do odbioru w sekretariacie biblioteki od 21.06.2021 r. w godz. 8.00 - 14.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki. Spotkanie poprowadzi Hanna Łozowska z Agencji Opowieści.

 

Pierwsza biografia trenera Kazimierza Górskiego.
Początek lat 70., w polskiej piłce od II wojny światowej brakuje znaczących sukcesów. Kadrę obejmuje nowy trener. Niedługo cały piłkarski świat będzie patrzył na niego z niedowierzaniem. Trener Górski prowadzi reprezentację Polski do zwycięstw, które do dziś nie zostały powtórzone. „Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni” czy „piłka jest okrągła, a bramki są dwie” to tylko niektóre powiedzenia, z których słynął. Choć wśród specjalistów od piłki wzbudzały uśmiech, kryło się w nich wielkie zrozumienie futbolu. –Nazywano go Sokratesem piłkarskiego świata. Jakie były tajemnice jego sukcesu? Dlaczego pomimo – jak sądzą niektórzy – nonszalanckiego stosunku do panujących reguł sięgał po najwyższe trofea? Co sądzą o nim byli piłkarze? Jak wyglądała jego droga z przedwojennego Lwowa na największe stadiony świata?

 


Mirosław Wlekły, autor bestsellera „Tu byłem” o Tonym Haliku, z detektywistycznym zacięciem podąża śladem trenera tysiąclecia. Dzięki setkom rozmów z ludźmi, którzy byli blisko Kazimierza Górskiego, tworzy pełny obraz swojego bohatera. Ta książka to nie tylko biografia wielkiego trenera, ale też fascynująca opowieść o złotej erze polskiej piłki. (lubimyczytac.pl)

 

Mirosław Wlekły - reporter „Dużego Formatu” i miesięcznika „Pismo”, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu, członek stowarzyszenia reporterów “Rekolektyw”. Autor książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, “Tu byłem. Tony Halik”, "Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo", "Raban! O kościele nie z tej ziemi" oraz e-booka „Skąd się wziąłeś, Franciszku? Reporterska podróż do kraju papieża”. Publikował też w antologiach („Grzech jest kobietą”, „NieObcy”, „Obrażenia. Pobici z Polską”) oraz w prasie zagranicznej (m.in. w Portugalii, Niemczech i Angoli). Jest współautorem reportaży, na podstawie których powstały spektakle teatralne: „Listy na wolność” (Teatr Nowy w Poznaniu), „Swarka” (Teatr Polski w Bydgoszczy”) i “Bóg w dom” (Teatr Polski w Bydgoszczy). Nominowany do nagrody  im. Beaty Pawlak oraz trzykrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

 

fghj

1 Komentarzy

Dodaj komentarz