Powstanie Kawiarnia Artystyczna SOK w Suwałkach

Kawiarnia Artystyczna w Suwalskim Ośrodku Kultury

W poniedziałek (06.12) Suwalski Ośrodek Kultury i Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy “Prolog” prowadzona przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów serdecznie zapraszają na otwarcie Kawiarni Artystycznej w SOK. To będzie miejsce niezwykłe, bo prowadzone przez niezwykłych ludzi – osoby w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami – uczniów Prologu.

 

W menu dobra, profesjonalnie zaparzona kawa, herbata w niebanalnych smakach, pyszne, domowe ciasta oraz chwila oddechu, zatrzymania się na rozmowę i uśmiech, a także kontakt ze sztuką – tuż obok znajduje się Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20, a w budynku SOK odbywa się wiele różnorodnych przedsięwzięć artystycznych, od zajęć i warsztatów, przez spotkania i spektakle, po koncerty na scenie kawiarni. Wstęp na wydarzenia jest nieodpłatny.

- Zależy nam na tym, aby każdy człowiek miał szansę na pracę, kontakt z drugim człowiekiem, decydowanie o sobie, aby pomimo różnorodności nikogo nie wykluczać i wszystkim dać szansę. Naszym pragnieniem jest, by właśnie tutaj, w tak przyjaznych okolicznościach, przy profesjonalnie zaparzonej kawie, niebanalnej herbacie, przepysznych, domowych ciastach można było miło spędzić czas, porozmawiać, zatrzymać się na chwilę. Miejsce to ma sprzyjać integracji i budowaniu wzajemnego szacunku – czytamy na fejsbukowym profilu.

Działanie Kawiarni ma na celu usamodzielnianie oraz aktywizację zawodową młodych ludzi, wspieranie ich umiejętności społecznych i samodzielności. Uczniowie "Prologu" ukończyli profesjonalne szkolenia baristyczne i kelnerskie, dzięki którym mogą świadczyć usługi na możliwie najwyższym poziomie.

„Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że możemy współpracować z „Prologiem”.” – mówi Agnieszka Małka z SOK

- Przełamywanie stereotypów to jedna sprawa, niezwykle ważna, ale nie tylko o to nam chodziło. Chcieliśmy, żeby nasza kawiarnia była miejscem spotkań, tych artystycznych, ale i tych codziennych. Wszyscy żyjemy w wielu różnych światach naraz; te światy mogą i powinny się przenikać. Wierzymy, że nasza Kawiarnia będzie takim miejscem. Zapraszamy!”

Miejsce powstało dzięki współpracy Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów i Suwalskiego Ośrodka Kultury. Ponieważ jest to inicjatywa społeczna, kawiarnia będzie czynna podczas imprez i wydarzeń organizowanych i współorganizowanych przez SOK.

 

asd

Dodaj komentarz