O wojennej rzeczywistości opowie Marcin Bobowicz

„Co to było za piekło… Suwałki i okolice w wojennej rzeczywistości 1939–1945”

 

Spotkanie z Marcin Bobowiczem, autorem książki „Co to było za piekło… Suwałki i okolice w wojennej rzeczywistości 1939–1945” odbędzie się w środę 3. lipca o godzinie 17.00 w Muzeum im. Marii Konopnickiej.

 

Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na pierwsze w tegorocznej edycji spotkanie z cyklu „Działo się w Suwałkach… środowe opowieści o historii, kulturze i sztuce”. Gościem będzie Marcin Bobowicz, pasjonat historii Suwalszczyzny i autor książki „Co to było za piekło… Suwałki i okolice w wojennej rzeczywistości 1939–1945”. Spotkanie odbędzie się w środę 3. lipca o godzinie 17.00 w Muzeum im. Marii Konopnickiej przy ul. T. Kościuszki 31.

Od wielu lat związany jestem z historią regionu i nie tylko. Dorastałem w rodzinie z wojskowymi tradycjami. Uwielbiam dzielić się swoją wiedzą z innymi. W ostatnim czasie napisałem książkę dotyczącą działań wojennych na Suwalszczyźnie w latach 1939-1945. Podczas spotkania opowiem o tym jak rozpoczęła się moja przygoda z historią. Dzięki szerokim kontaktom z miejscowymi mieszkańcami mogę spojrzeć na wydarzenia z przeszłości ich oczami.
Serdecznie zapraszam
Marcin Bobowicz

Dodaj komentarz