15. sezon artystyczny inauguruje Suwalska Orkiestra Kameralna

Suwalski Ośrodek Kultury, inauguracja 15. sezonu artystycznego

Koncert inauguracyjny XV sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się w najbliższą sobotę (11.09) w Suwalskim Ośrodku Kultury. W naszym konkursie możecie wygrać zaproszenie na to wydarzenie. 

 

Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza wystąpi z towarzyszeniem znanych suwalskich artystów: Roksana Maria Maciejczuk, Michał Sowul, Piotr Skowroński i Krzysztof Krzesicki. Zabrzmią znane dzieła muzyki popularnej, jazzowej i klasycznej – usłyszymy utwory Andrei Bocellego, The Beatles, Richarda Galliano i Fryderyka Chopina. Na scenie pojawi się także Orkiestra ZPiT Suwalszczyzna.

 

Podczas koncertu inaugurującego sezon artystyczny 2021/2022 usłyszymy zarówno najsłynniejsze przeboje muzyki popularnej, porywające tanga, jazzowe standardy, ale i klasykę muzyki poważnej, między innymi: słynne „Time to Say Goodbye” i „ The Prayer” Andrei Bocellego, „Let it be” The Beatles, „Fantazję” Georga Gershwina, „Tango pour Cloude” i „Pod dachami Paryża” Richarda Galliano, „Preludium c” Fryderyka Chopina oraz inne utwory w aranżacjach Krzysztofa Krzesickiego. Orkiestrze pod batutą Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza towarzyszyć będą goście specjalni: mezzosopranistka Roksana Maria Maciejczuk, tenor Michał Sowul oraz Piotr Skowroński na akordeonie i Krzysztof Krzesicki na fortepianie, a także muzycy Orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna.

 

Koncert odbędzie się w sobotę, 11 września o godz. 19.00 w Sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach. Bilety na koncert w cenie 30 zł są dostępne online na http://www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%. Przypominamy, że Suwalskie Karty Mieszkańca, których data ważności (określona na karcie) upływa w okresie między 1 lipca 2020 r. a 31 października 2020 r. tracą ważność dopiero z dniem 31 października 2021 r. Wydarzenie realizowane jest w reżimie sanitarnym. Podwójne zaproszenie możecie też zdobyć, biorąc udział w naszym konkursie!

________________________________

 

Suwalska Orkiestra Kameralna – powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Od sierpnia 2008 r. muzycy występowali pod batutą Kazimierza Dąbrowskiego, a w sezonie 2015-2016 dra Ignacego Ołowia. Obecnie dyrektorem artystycznym orkiestry jest Krzysztof Jakub Kozakiewicz. Orkiestra realizuje różnorodne przedsięwzięcia artystyczne. Ważna dla członków zespołu jest obecność na lokalnej scenie muzycznej, występy przed melomanami z regionu, zdobywanie nowych słuchaczy i zachęcanie ich do udziału w swoich koncertach. Oprócz poszerzania oferty kulturalnej w mieście, Suwalska Orkiestra Kameralna promuje zdolnych suwalczan proponując wspólne występy, edukuje muzycznie dzieci i młodzież, a także promuje Suwalszczyznę w Polsce i na świecie. Jednym z najważniejszych projektów jest Filharmonia Suwałk (od 2014 r.), cykl koncertów z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen.

 

Krzysztof Jakub Kozakiewicz – polski dyrygent młodego pokolenia pochodzący z Białegostoku. Dyrektor artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej (od 2016 r.). Dyrygent-rezydent w Filharmonii Świętokrzyskiej (2013-2014). Absolwent dyrygentury symfoniczno-operowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Marka Pijarowskiego (2012). Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez maestro Gabriela Chmurę. Współpracuje i koncertuje z wieloma znakomitymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi oraz solistami. Posiada bogate doświadczenie operowe, m.in.: „Straszny dwór” (OiFP), „Napój miłosny” (UMFC), balet „Dziadek do orzechów”, „Tristan” (Teatr Wielki i Opera Narodowa).

 

Roksana Maria Maciejczuk – suwalczanka, absolwentka klasy fortepianu suwalskiej PSM I i II st., solistka ZPiT Suwalszczyzna. Laureatka I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach (2018), I nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2018), Grand Prix Festiwalu Tetri Tolia w Batumi w Gruzji (2018, z ZPiT Suwalszczyzna). Stypendystka Dyrektora CEA w Warszawie (MKiDN) za osiągnięcia konkursowe, działalność koncertową i wyniki w nauce oraz Marszałka województwa podlaskiego dla uczniów utalentowanych artystycznie.

 

Michał Sowul – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band.

 

Piotr Skowroński – akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej; popularyzator muzyki akordeonowej, jazzowej oraz improwizowanej. Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureat dorocznej nagrody Prezydenta Miasta Suwałk za osiągnięcia (2016). Koncertował jako solista i kameralista w Danii, Niemczech, Francji, Włoszech, Litwie, Łotwie, Chinach. Nauczyciel akordeonu w Państwowej Szkole  Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach oraz w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Piszu. Członek trójmiejskiej grupy Meadow Quartet oraz suwalskiego Susz.

 

Krzysztof Krzesicki – pianista i akordeonista, prowadzi orkiestrę ZPiT Suwalszyzną, autor wielu aranżacji w tym muzyki do spektakli „Bal w Resursie Obywatelskiej 1914 r.”, „W podsuwalskiej oberży”, „Żar Bułgarii i „Kochajmy się”. Współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną. Lider zespołu Piano Blues Band.

 

Orkiestra ZPiT Suwalszczyzna – bogaty repertuar zespołu obejmuje tańce i pieśni wielokulturowej Suwalszczyzny, utwory muzyki klasycznej (m.in. utwory Fryderyka Chopina), przeboje muzyki popularnej i rozrywkowej, standardy amerykańskie, żywiołowe melodie bałkańskie, skoczne czardasze oraz wiązanki utworów patriotycznych. Łącznie dysponuje ponad 3 godzinami zróżnicowanego repertuaru.

 

fff

Dodaj komentarz