Ostrzegawcze etykiety samoprzylepne – zapewnij bezpieczeństwo swoich produktów podczas ich wysyłki

Ostrzegawcze etykiety samoprzylepne – zapewnij bezpieczeństwo swoich produktów podczas ich wysyłki

 

Istnieją różne metody zabezpieczenia produktów na czas wysyłki. Jedna z najpopularniejszych to etykiety samoprzylepne, które ostrzegają, że z przesyłką należy obchodzić się ostrożnie. Dlaczego warto po nie sięgnąć? Kiedy się przydają?

 

Jak wyglądają ostrzegawcze etykiety samoprzylepne?

Najbardziej popularne są etykiety samoprzylepne z napisami „nie rzucać, fragile” oraz „ostrożnie szkło”. Mają biało-czerwony kolor, dlatego trudno nie zwrócić na nie uwagi. Poza napisami znajduje się na nich symbol pękniętego kieliszka.

 

Jednak można spotkać się również z innymi etykietami. Przykładem są naklejki z napisem „góra” i strzałkami pokazującymi, gdzie znajduje się górna część przesyłki. Takie oznaczenie pozwala na prawidłowe transportowanie paczek, dzięki czemu ich zawartość jest bezpieczna.

 

Etykiety samoprzylepne – kiedy się przydają?

Etykiety samoprzylepne (dostępne m.in. na stronie https://sklep.grala.com.pl/pakowanie/etykiety-samoprzylepne/) sugerujące , aby ostrożnie obchodzić się z przesyłkami, znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas przewożenia produktów wykonanych ze szkła. Niemniej sprawdzają się również przy wielu innych, równie delikatnych towarach, a nawet tych zabezpieczonych termicznie.

 

Tego typu etykiety są pomocne zwłaszcza dla kurierów. Wiedzą oni, że zawartość paczek może łatwo ulec zniszczeniu, dlatego obchodzą się z pakunkami z należytą ostrożnością. Z podobnych względów takie rozwiązanie jest istotne również z perspektywy osób pracujących na magazynie czy też sortowni.

 

Najważniejsze zalety etykiet samoprzylepnych

Przede wszystkim etykiety samoprzylepne informują, jak należy postępować z przesyłką. Tym samym zmniejsza się ryzyko przypadkowego uszkodzenia zawartości. Można więc uniknąć związanych z tym problemów, takich jak:

  • skargi,
  • zwrot towaru,
  • nieprzychylne opinie na temat firmy,
  • rozczarowanie zakupem i rezygnacja z ponownego złożenia zamówienia.

 

Cena etykiet nie jest wysoka, zwłaszcza gdy zamawia się je bezpośrednio od producenta. Dlatego nie będą one zbyt dużym obciążeniem finansowym dla przedsiębiorstwa czy osoby prywatnej, która z nich korzysta.

 

Co więcej, takie oznakowanie paczek jest trudne do przeoczenia. Nie należy się więc obawiać, że ostrzegawcze etykiety samoprzylepne zostaną zignorowane. Ich użycie jest proste – wystarczy je przykleić w odpowiednim miejscu.

 

Kartonowe pudełka z czarno białymi etykietami ostrzegawczymi - sklep.grala.com.pl

 

Gdzie zamówić etykiety samoprzylepne na przesyłki?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup etykiet samoprzylepnych prosto od producenta. Możliwe jest wówczas zamówienie odpowiedniej liczby sztuk przygotowanych w konkretnym rozmiarze. Ponadto nie trzeba się wówczas obawiać o jakość otrzymanych produktów, ponieważ bez wątpienia będzie wysoka.

 

W razie wątpliwości, co wybrać, doświadczony producent pomoże w podjęciu decyzji. Może też zaoferować inne dodatki niezbędne do bezpiecznego pakowania przesyłek, jak np. pakowa taśma klejąca czy też folia bąbelkowa.

 

Chroń swoje towary podczas wysyłki – wybierz etykiety samoprzylepne dopasowane do swoich potrzeb. Sprawdź asortyment firmy GRALA i zamów to, czego potrzebujesz!

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz