Jaki balsam do brody wybrać?

Jaki balsam do brody wybrać?

 

Balsam do brody to wyjątkowy męski kosmetyk, który może być codziennym wsparciem w pielęgnacji zarostu. Odpowiednio dobrany balsam do brody będzie dobry dla każdego brodacza. Używanie balsamu do brody wpływa na kondycję zarostu poprzez odżywienie, nawilżenie oraz przez nadanie brodzie lub wąsom wymarzonego  kształtu. Dowiedz się więcej o balsamach do brody — zapraszamy!

 

Balsam do brody czy olejek?

To często powracające pytanie, nad którym głowią się szczególnie początkujący brodacze. Olejki są świetne na każdym etapie zapuszczania brody. Doskonale radzą sobie i niwelują uczucie swędzenia przy niewielkim zaroście, nawilżają i poprawiają kondycję nawet długiej brody. Balsam do brody to produkt bardziej złożony, który może nap. zaoferować np. mocne nawilżenie lub świetną stylizację brody. Balsam do brody tez trochę trudniej nałożyć na brodę niż olejek. Może wymagać to trochę wprawy, szczególnie w przypadku balsamów do stylizacji, których konsystencja jest gęsta i klejąca. Balsam do brody, szczególnie taki który zawiera żywice czy woski do stylizacji trzeba przed nałożeniem rozgrzać w dłoniach, by produkt rozprowadzić równomiernie i prawidłowo. Korzenne zapachy, żywica i woski sprawiają, że stylizujące i nawilżające balsamy do brody doskonale radzą sobie z zarostem oraz pięknie pachną.

 

Jak działa balsam do brody?

Balsamy do brody mogą mieć bardzo zróżnicowany skład. W odróżnieniu od olejków do brody, które zwykle zawierają olejki i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Balsam do brody może zawierać głównie substancje odżywiające lub być na przykład bardziej stworzony z myślą o stylizacji zarostu. Wówczas w składzie balsamu znajdziemy również woski, które pozwalają nadać brodzie bardziej pożądany kształt. Co zatem balsamy do brody mają w swoim składzie? Zależy od rodzaju i składu konkretnego balsamu do brody. W efekcie mamy do wyboru kilka rodzajów balsamów do brody, które powinniśmy dopasować do własnych oczekiwań.

 

Balsam do brody — jakie są rodzaje balsamów do brody?

Balsamy do brody dzielimy na trzy rodzaje, ale możemy dostać także taki balsam do brody, który łączy właściwości kilku z nich.

  • Balsam do brody nawilżający — Nawilżające balsamy posiadają w składzie substancje silnie nawilżające. Są łatwiejsze w rozprowadzaniu po zaroście niż balsamy zawierające woski. Często nawilżające balsamy do brody mają przyjazną, kremową konsystencję. 
  • Balsam do brody natłuszczający — Natłuszczający balsam zwykle ma pośrednia konsystencję i jego zadaniem jest dociążenie brody, która jest wyjątkowo niesforna oraz przesuszona. Balsam natłuszczający ukryje te mankamenty i sprawi, ze zarost będzie wyglądał na pełniejszy i bardziej zadbany.
  • Balsam do brody stylizujący — Stylizujące balsamy zwykle posiadają w składzie dużo wosków i żywic, których zadaniem jest nadanie kształtu i utrzymanie go przez kilka godzin. Z tego powodu ciężej jest rozprowadzić je po brodzie, a czasem może być konieczne użycie np. suszarki do stylizacji np. wąsów. Stylizujący balsam do brody można z powodzeniem rozgrzać w dłoniach, a kształt można utrwalić z użyciem suszarki.

 

Grafika: materiał partnera 

Dodaj komentarz