Obostrzenia przedłużone do 18. kwietnia

Zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa przedłużone do 18. kwietnia

Obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa zostały przedłużone do 18. kwietnia - poinformował w środę (07.04) podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

 

Dotychczasowe restrykcje miały obowiązywać do piątku 9. kwietnia, jednak już wiadomo, że potrwają co najmniej dziewięć dni dłużej. Minister Niedzielski stwierdził, że choć od kilku dni odnotowywana jest mniejsza liczba zakażeń, to sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywają pacjenci wymagający hospitalizacji, a także pomocy respiratorów. 

 

- Ostatnie wyniki, które dają pewną nadzieję, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie. Cały czas w szpitalach mamy trudną sytuację, która zróżnicowana jest regionalnie. Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w następnym tygodniu, dlatego podjęliśmy decyzję, że zasady bezpieczeństwa, które obowiązują przedłużamy do 18 kwietnia. Bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, liczbie zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Rozumiemy zmęczenie obostrzeniami, ale pamiętajmy, że na szali leży ludzkie życie. Ono jest najważniejsze - mówił minister.


Na pytanie czy rząd otworzy gastronomię i obiekty sportowe na majówkę, szef MZ stwierdził, że jest jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji. Dodał też, że jest jednak zbyt wcześnie, aby oczekiwać, że majówka będzie spędzana tak samo jak dwa lata temu.  
 

sdv

1 Komentarzy

mietek

08/04/2021

A może ministra, który dla ratowania swego kawałka resortu, zarzyna wszystko inne--wymienić/rozliczyć/osądzić?

Zauważyliście, że cały rząd "robi" co MZ każe? Tak-każe. Jeśli powie- nie otworzymy szkół dopóki ostatni uczeń nie będzie zaszczepiony (tak, tak- uczeń) tak i będzie. Nikt z kulawą nogą z opozycji nie piśnie słówka na zarzynanie państwa. I to nie tylko u nas tak.

Dodaj komentarz