Nie bądźmy obojętni na osoby narażone na wychłodzenie

Policjanci pomagają osobom, które są narażone na wychłodzenie organizmu

Policjanci z całego regionu pomagają osobom, które są narażone na wychłodzenie organizmu. Systematycznie kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, samotne czy nadużywające alkoholu. 

 

Prognozy meteorologiczne dla naszego regionu przewidują duże spadki temperatury. To wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. W związku z tym policjanci z całego województwa w najbliższych dniach w sposób szczególny będą zwracać uwagę na te osoby. Już od jesieni, mundurowi, również w ramach wspólnych patroli z funkcjonariuszami innych służb, sprawdzają miejsca pobytu osób narażonych na wychłodzenie. Mundurowi kontrolują pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice. Codziennie pomagają osobom, które są w potrzebie. Tylko w ostatnim czasie dzielnicowy z sokólskiej komendy, w trakcie jednej z takich wizyt zauważył u osoby samotnej kończący się opał. Funkcjonariusz natychmiast skontaktował się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce, informując o trudnej sytuacji samotnego seniora. Jeszcze tego samego dnia udało się dostarczyć na miejsce suchy opał. Natomiast telefon przechodnia na 112, z informacją o leżącej osobie w zaroślach na suwalskim osiedlu, uratował życie 60-latkowi. Okazało się, że mężczyzna był tak wychłodzony, że nie było z nim kontaktu. Suwalscy policjanci natychmiast przykryli leżącego kocami i do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia cały czas monitorowali jego funkcje życiowe. Dzięki właściwej postawie przechodnia i szybkiej reakcji mundurowych 60-latek w porę trafił pod opiekę lekarzy.

 

Mundurowi apelują, by nie pozostawać obojętnym na osoby, które potrzebują pomocy. Pamiętajmy także o samotnych sąsiadach i znajomych. Jeśli widzimy osobę potrzebującą, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. - Reagujmy! Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie. Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

 

Dodaj komentarz