W czwartek spotkanie ws. spalarni odpadów

Władze Suwałk zapraszają mieszkańców na konsultacje

Władze Suwałk zapraszają mieszkańców na konsultacje ws. budowy spalarni przetworzonych odpadów komunalnych.

 

- Serdecznie zapraszamy na spotkanie otwierające konsultacje z mieszkańcami Suwałk w sprawie planowanej realizacji inwestycji dotyczącej „Instalacji termicznego przekształcania wstępnie przetworzonych odpadów komunalnych (preRDF/RDF w Suwałkach”. Spotkanie odbędzie się w czwartek (7 października) w Sali im. Andrzeja Wajdy, Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 6 w Suwałkach. Początek spotkania o godzinie 16.00 - informuje suwalski Ratusz. 

Osoby, które nie będą mogły pojawić się na nim osobiście będą mogły śledzić jego przebieg w formie transmisji on-line pod tym adresem: http://e-suwalki.home.pl/live3/online.htm

 

2 Komentarzy

mieszkaniec

25/09/2021

Bardzo dobre przedsięwzięcie prezydenta. Pomimo że b. często nie zgadzam się z decyzjami prezydenta to w tym przypadku ma moje i nie tylko poparcie w tym temacie. Podobnej wielkości miasto w Polsce po wybudowaniu spalarni planuje obniżyć koszty za odpady o ok. 30 - 35%. Informacje są z pierwszej ręki od niezależnych analityków.

An

26/09/2021

Dodane przez mieszkaniec w odpowiedzi na

Spalarnia w Fabryce Mebli ma utylizować tylko i wyłącznie odpady Fabryki, czyli płyty, laminaty itp. Będą prawdopodobie filtry, które nie dopuszczą do zatrucia powietrza. Ta spalarnia będzie mogła utylizować co najmniej 4 tiry laminatów na dobę. Odpady komunalne proszę sortować, a nie trzeba będzie budować jeszcze jednej spalarni.

Dodaj komentarz