Suwałki będą gospodarzem Mistrzostw Europy U-15 w badmintonie

 Zawody z międzynarodową obsadą odbędą się w przyszłym roku w Suwałki Arenie

 

Miasto Suwałki przygotowuje się do organizacji Mistrzostw Europy w Badmintonie do lat 15. Zawody z międzynarodową obsadą odbędą się w przyszłym roku, a miejscem zmagań młodych, utalentowanych zawodników będzie hala sportowo-widowiskowa Suwałki Arena.

 

Będzie to już szósta edycja odbywających się co dwa lata Mistrzostw Europy U-15.  Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-14 września 2024 r. Badmintoniści mieli już okazję rywalizować w murach suwalskiej Areny. Podczas trzydniowego Malow Festiwalu Badmintona udział wzięło łącznie ponad 400 uczestników reprezentujących 21 krajów. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a kibicom zgromadzonym na trybunach obiektu zaserwowana została prawdziwa sportowa uczta.

 

Jimmy Andersen, zastępca sekretarza generalnego Badminton Europe, stwierdził: „Z niecierpliwością czekamy na przeniesienie naszych Mistrzostw Europy U15 do Suwałk. Wiemy, że organizatorzy są przygotowani i zdolni do zorganizowania imprezy na najwyższym poziomie dla naszych młodych talentów. Dla większości zawodników będzie to pierwsza duża międzynarodowa impreza, dotychczas największy turniej w ich młodej karierze, dlatego ważne jest, aby zdobyli cenne doświadczenie – i zdobędą je w Suwałkach.”

Dodaj komentarz