Strażak z Suwałk pobił rekord Europy

Suwalski strażak Mistrzem Europy służb mundurowych w trójboju siłowym

 

Wojciech Barszczewski, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach został Mistrzem Europy służb mundurowych w trójboju siłowym.

 

W miniony piątek (24.03) w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym federacji XPC. Po raz kolejny w zawodach wystąpił funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach mł. ogn. Wojciech Barszczewski. Suwalczanin ustanowił wyniki: 280 kg w przysiadzie ze sztangą, 172,5kg w wyciskaniu leżąc oraz 290 kg w martwym ciągu, co dało łącznie wynik 742,5 kg w trójboju siłowym w kategorii wagowej do 90 kilogramów. 

 

Uzyskany wynik w trójboju siłowym (742,5 kg)  oraz wynik w martwym ciągu (290 kg) są nowymi rekordami Europy w kategorii 90 kg służb mundurowych. Wyniki Wojciecha Barszczewskiego pozwoliły zająć mu  1 miejsce w kategorii 90 kg służb mundurowych, 2 miejsce w kat. służb mundurowych open oraz 3 miejsce w kat. 90 kg open – w tej kategorii lepsi okazali się jedynie zawodnicy z Węgier oraz Ukrainy.

 

Źródło: KM PSP w Suwałkach

1 Komentarzy

Somsiad

03/04/2023

Sławnym sportowcom z Suwałk miasto daje stypendia, dostęp darmowy do różnych placówek (aqua, siłownia...) itp. czy miasto planuje tego człowieka jakoś wesprzeć? W końcu nas reprezentuje na arenie EUROPEJSKIEJ.

Dodaj komentarz