25. zwycięstwo Wigier w sezonie

Ruch Wysokie Mazowieckie - Wigry Suwałki 0:2

Kolejne trzy punkty dopisały do swego dorobku Wigry Suwałki. Biało-niebiescy zwyciężyli w sobotę (18.05) w wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Wysokie Mazowieckie 2:0.

Lider IV Ligi, czyli walczące o awans do wyższej klasy rozgrywkowej Wigry Suwałki zanotowały w sobotę 25. zwycięstwo w 29 rozegranych spotkaniach w sezonie 2023/24. Podopieczni Pawła Cimochowskiego pokonali trzeci w tabeli Ruch Wysokie Mazowieckie, czym zapewnili sobie utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli. W pierwszej połowie meczu Wigry miały kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, z czego udało się wykorzystać jedną. W 16. minucie gry z najbliższej odległości piłkę w siatce umieścił Pavlo Berezianskyi. Na podwyższenie wyniku trzeba było poczekać do drugiej połowy, kiedy to w 51 minucie prowadzenie Wigier podwyższył Adrian Karankiewicz i jak się później okazało było to ostatnie trafienie w tym meczu.

Wigry Suwałki pozostają liderem IV Ligi, ale po piętach cały czas depcze im KS Wasilków, który również wygrał swoje spotkanie, pokonując 2:0 MOSP Białystok. W następnej ligowej kolejce, która rozegrana zostanie w przyszły weekend biało-niebiescy podejmą Czarnych Czarną Białostocką - drużynę z 14. miejsca w tabeli. Zanim jednak do tego spotkania dojdzie, Wigry w środku tygodnia ponownie zmierzą się z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Tym razem jednak oba zespoły walczyć będą o awans do finału Podlaskiego Pucharu Polski. Mecz odbędzie się w środę 22. maja na stadionie Ruchu.