Patelnia klasyczna i grillowa Tefal – która z nich powinna znaleźć się w Twojej kuchni?

Jaką patelnię wybrać do kuchni?

Kuchnia wyposażona w odpowiednie urządzenia i akcesoria to miejsce, w którym przyrządzanie posiłków jest znacznie przyjemniejsze, niż kuchnia, w której ciągle czegoś brakuje. Dlatego też planując wyposażenie tego pomieszczenia koniecznie weź pod uwagę swoje upodobania oraz dania, które najczęściej przyrządzasz. Niewątpliwie jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia w funkcjonalnej kuchni jest patelnia, a raczej kilka zróżnicowanych modeli, umożliwiających odmienne rodzaje obróbki. W naszym poradniku podpowiadamy, jakie modele marki Tefal warto wybrać.

 

To, co w patelni najważniejsze – z czego jest wykonana?

Zanim przejdziemy do różnicy między patelnią tradycyjną a grillową, warto przyjrzeć się materiałom, z których może być wykonana patelnia. Jednak sam surowiec, z którego wykonana jest wnętrze patelni to jedno, istotna jest również pokrycie powierzchni – od niego zależy, jak komfortowe będzie smażenie na takiej patelni. Jakie materiały najczęściej mamy do wyboru?

 

Patelnie aluminiowe

Ich cechą charakterystyczną jest szybki czas nagrzewania i błyskawiczna utrata temperatury. Dla bezpieczeństwa i wygody przyrządzania jedzenia na takiej patelni, naczynia aluminiowe często są pokryte teflonem. Ogranicza to jednak możliwość wykorzystania konkretnych akcesoriów do przewracania jedzenia podczas obróbki. Dużą zaletą powłoki teflonowej jest możliwość smażenia całkowicie bez tłuszczu, dzięki czemu przyrządzisz na niej posiłki bardziej dietetyczne.

 

Patelnie ceramiczne

Posiłek przyrządzany na patelni ceramicznej nabiera złocistego koloru, który wprost zachęca do jedzenia. Tego rodzaju patelnie poleca się do przyrządzania ryb oraz warzyw. Jeśli więc zastanawiasz się, jaka patelnia grillowa będzie najlepsza, rozważ wybór naczynia ceramicznego. Uwaga, zwróć uwagę na to, by cała patelnia była ceramiczna, tańsze egzemplarze są najczęściej wykonane z aluminium pokrytego warstwą ceramiczną, jednak taki model nie ma tych samych właściwości, co patelnia całkowicie ceramiczna.

 

Patelnie tytanowe

Tego typu akcesoria dobrze przewodzą ciepło, a dodatkowo są bardzo odporne na uszkodzenia, są odporne na ścieranie i niemal niemożliwe do zarysowania. Podobnie jak na powłoce teflonowej, na patelniach żeliwnych można smażyć bez dodatku tłuszczu lub z jego minimalną ilością.

Sprawdź tutaj https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/patelnieigarnki.html?producent=tefal patelnie grillowa Tefal dostępne w sklepie Neo24 i wybierz najlepszy model do swojej kuchni.

 

Patelnia grillowa Tefal czy tradycyjna – jaką wybrać?

Przede wszystkim – patelnia grillowa nie jest tak uniwersalna jak tradycyjna patelnia o gładkim dnie. Charakterystyczna dla patelni grillowej karbownica uniemożliwia przyrządzenie naleśników, racuchów czy jajecznicy. Dlatego jeżeli poszukujesz patelni na początek, zdecydowanie postaw na klasyczną patelnię, która pozwoli Ci przyrządzić bardziej zróżnicowane dania.

Jeśli jednak poszukujesz dodatkowych akcesoriów, patelnia grillowa to doskonałe, obok cienkiej patelni do naleśników, uzupełnienie wyposażenia Twojej kuchni.

 

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz