Campingi na Chorwacji - gdzie najlepiej się wybrać?

Campingi na Chorwacji - gdzie najlepiej się wybrać?

Chorwacja to piękny kraj i jedna z ulubionych wakacyjnych destynacji Polaków. Uwielbiamy jeździć tam na wczasy, nie tylko z uwagi na dobry dojazd samochodem czy krótkie loty. To, co nas urzeka to przede wszystkim malownicze, żwirowe i kamieniste plaże, krystalicznie czyste wody Adriatyku, zachwycająca architektura i liczne zabytki, świeże owoce morza  i oczywiście przepiękna pogoda! 

 

Jeśli wy również chcecie wybrać się na campingi w Chorwacji, zapraszamy do lektury! Podpowiemy, jak przygotować się do takiego wyjazdu.

 

Dalmacja, Istria, a może któraś z wysp?

Chorwacja ma do zaoferowania wiele atrakcyjnych lokalizacji - nie tylko na wybrzeżu, ale także na okolicznych wysepkach. Przedstawimy krótko kilka z nich, abyście mogli rozeznać się w temacie i dopasować destynację do swoich potrzeb i oczekiwań względem wyjazdu.

 

Przepiękne campingi na Chorwacji znajdziecie na przykład w Dalmacji. To malownicza strona wybrzeża, które rozciąga się przez kilka państw Bałkanów. Dalmacja będzie dobrym wyborem zarówno dla tych, którzy chcą po prostu odpocząć i skorzystać z pięknych plaż, jak i tych, którzy nastawiają się na zwiedzanie. Szczególnie polecamy udać się do Splitu, gdzie można zwiedzić m.in. pałac cesarza Dioklecjana. Z pewnością wart odwiedzenia jest także Dubrovnik, uważany za jedno z najpiękniejszych miast całej Chorwacji, określany mianem perły Adriatyku.

 

Z kolei Istria to przepiękne miejsce dla tych z was, którzy kochają naturę. Istria to kraina przepięknych terenów zielonych, gdzie jednocześnie można pozwiedzać zapierające dech w piersiach jaskinie. Z campingów w Chorwacji położonych w Istrii można też wybrać się na zwiedzanie miasteczka Pula, z urokliwą architekturą i zabytkami, w tym świetnie zachowanym, rzymskim amfiteatrem.

 

Inną możliwością są mniejsze wysepki - każda z nich jest wyjątkowa i nieco inna od pozostałych. Popularnością wśród turystów cieszą się m.in. wyspa Pag, Rab czy Krk. Mniej odwiedzana perełka to z kolei wyspa Cres-Losinj, gdzie ceny w porównaniu do innych campingów na Chorwacji będą wyższe, ale rekompensują to rajskie plaże, z niewielką liczbą turystów.

 

Campingi w Chorwacji dla rodzin z dziećmi

Chorwacja to także doskonała destynacja na wakacje z dziećmi! Zwłaszcza w rejonie Dalmacji znajdują się campingi z basenami czy zjeżdżalniami, które są fantastycznymi atrakcjami dla najmłodszych. Przy wyborze miejsca, w którym się zatrzymacie, warto rozejrzeć się za propozycjami, które mają dodatkowe udogodnienia dla dzieci. Namioty safari, place zabaw i animacje sprawią, że będą to niezapomniane wakacje!

 

O czym warto pamiętać, wybierając się na campingi na Chorwacji?

Wyjeżdżając na wakacje do Chorwacji należy pamiętać o tym, aby zabrać wszystkie niezbędne rzeczy. Mowa tutaj m.in. o dowodach osobistych i dokumentach dla dzieci. Chociaż Chorwacja jest w Unii Europejskiej i nie potrzebujemy tutaj paszportów, i tak przy przekraczaniu granicy należy okazać dowód osobisty. 

 

Jeśli jedziecie samochodem, stosujcie się do limitów prędkości. W Chorwacji mandaty za jej przekroczenie są naprawdę wysokie i mogą sięgać nawet kwoty kilkuset euro! Zdecydowanie lepiej spożytkować taką sumę na inne wakacyjne atrakcje. 

 

Kolejna istotna kwestia to ubezpieczenie zdrowotne. Często wydaje nam się, że to niepotrzebny wydatek, ale nigdy nie wiadomo, co się stanie. Nawet małe potknięcie się może doprowadzić do skręcenia kostki i konieczności odwiedzenia szpitala, dlatego warto wykupić chociaż podstawowy pakiet ubezpieczenia. Dobrym pomysłem będzie też wyrobienie w urzędzie karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która zdecydowanie ułatwi korzystanie z bezpłatnej opieki medycznej.

 

Materiał zewnętrzny

 

Dodaj komentarz