Budujemy najlepszą twierdzę na wypadek wybuchu wojny

Budujemy najlepszą twierdzę na wypadek wybuchu wojny

 

Z naszą pomocą zbudujesz solidną, niestandardową fortecę i łatwiej będzie ci przetrwać wszelkie kataklizmy i ataki. Co składa się na stworzenie najlepszej fortecy?

 

Wybór odpowiedniego planu domu

Ludzie, którzy przetrwają, to nie będą ci, którzy mieszkają w jakimś lichym, prefabrykowanym, ledwo spełniającym wymogi domu. Będą to ludzie, którzy mądrze zainwestowali w inteligentne, pięknie zaprojektowane plany domów - projekty, które mogą dostosować w dowolny sposób i które mają udogodnienia, które pomogą przetrwać. Na początek zastanów się, jak wygląda obwód twojego domu i czy da się go obronić. Czy masz dużo okien od podłogi do sufitu i dużo drzwi? Czy możesz niepostrzeżenie przejść z jednej strony domu na drugą? Czy są tam dobre punkty obserwacyjne np. wysokie okna?Mądry wybór materiałów budowlanych

Ogólnie rzecz biorąc, prosty dom o konstrukcji szkieletowej, może nie być najlepszym rozwiązaniem. Rozważ ściany z betonu ICF lub prefabrykatów. Ściany betonowe są energooszczędne, co jest wspaniałą wiadomością, ponieważ trudno będzie o energię. Prefabrykaty betonowe są również bardziej odporne na wiatr lub uderzenia. Twoja forteca będzie też miała zwiększoną odporność na ogień - to dobra cecha, jeśli zainwestujesz w miotacz ognia lub postanowisz zacząć wyrzucać koktajle mołotowa przez okno.

 

Ochrona okien i drzwi

Od strony zewnętrznej będziesz potrzebował czegoś, co ochroni twoje okna przed uderzeniami lub tępymi przedmiotami. Polecamy stalowe siatki lub aluminiowe okiennice, podobne do tych, których centra handlowe używają do zamykania sklepów na noc. Zapewnią Ci dobrą widoczność, łatwo je zwinąć w pośpiechu, a także zabezpieczą Twoje drzwi i okna, zachowując przy tym atrakcyjny wygląd. Jeśli nie przepadasz za okiennicami, możesz zainstalować kraty nad każdym oknem.

 

Uprawa i przechowywanie żywności

Będziesz potrzebował sporej spiżarni, żeby ograniczyć te wszystkie wyprawy. Duże spiżarnie to także dobre miejsce na przechowywanie dodatkowej amunicji, granatów i innych narzędzi do walki. Dobrze jest mieć konserwy, ale nie da się przeżyć apokalipsy bez przynajmniej kilku świeżych owoców i warzyw. Jeśli wybrałeś projekt z płaskim dachem, będziesz mógł mieć ogród na dachu www.mamtoo.pl

 

Pozyskiwanie wody

Żywność nie jest jedyną rzeczą, której będzie brakować podczas rozpadu społeczeństwa. Będziesz potrzebował także stałego zapasu wody pitnej. Upewnij się, że twój system rynnowy jest zaprojektowany tak, by pomieścić beczki na deszcz, a będziesz mógł uzupełniać zapasy wody.

 

Zasilanie poza siecią

Ponieważ sieć energetyczna prawdopodobnie nie będzie już istnieć, będziesz musiał wytworzyć własną energię. Ponadto, jeśli masz prąd, możesz zainstalować system ostrzegania. Lubimy panele słoneczne - są łatwe w instalacji i utrzymaniu na dachu. Jeśli jednak mieszkasz w rejonie, w którym występują ekstremalne wiatry, turbiny wiatrowe również są dobrym rozwiązaniem.

3 Komentarzy

Niemcy podczas wojny budowali bunkry, które wtapiały się w otoczenie. Jest cały szlak umocnień niemieckich nad Rospudą. Warto zwiedzić fort Boyen w Giżycku, również jest doskonale zamaskowany. Tyle że współczesne wojny polegają na obchodzeniu takich fortec, ewentualnie ich zbombardowaniu.

to jest przygotowywanie ludzi na cos co ma się wydarzyć?

Promocja? Jak można żyć z poczuciem że w każdej chwili ma przyjść wojna. Przyjdzie to przyjdzie nic nie zrobisz

Dodaj komentarz