Lipiec
30
czwartek
godzina:
19:00

XXII Letnia Filharmonia AUKSO | Koncert finałowy

data zakończenia:
SOK, Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

 

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert finałowy podsumowujący XXII Letnią Filharmonię AUKSO, który połączy tradycję z nowoczesnym brzmieniem, wirtuozerię z żywiołowością muzyki ludowej i stworzy niepowtarzalne muzyczne widowisko.

 

  • 30.07.2026 r. godzina 19.00
  • Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
  • Bilety: informacja WKRÓTCE

 

Atrakcyjne programy klasyczne oraz prezentacja różnych dziedzin muzycznych, ale zawsze na najwyższym artystycznym poziomie – to główny walor „Letniej Filharmonii AUKSO”.
Wykonawcy „klasyczni” angażowani do festiwalu przyzwyczaili nas już, że mamy możliwość posłuchania utworów od baroku po współczesność. Świadomość lokalnych kontekstów miejsc, w których AUKSO gra, a co za tym idzie eksponowanie sztuki i kultury Suwalszczyzny – to również znak rozpoznawczy „Filharmonii”.

 

W ramach muzycznych wydarzeń i spotkań występują twórcy i wykonawcy związani z różnymi dziedzinami sztuk dźwiękowych i wizualnych. Do tej pory muzyka naszych korzeni pojawiała się podczas spotkań, rozmów lub osobnych koncertów kameralnych. Ale tym razem po raz pierwszy orkiestra wykona koncert w całości dedykowany muzyce tradycyjnej. To będzie wielobarwny tygiel dźwiękowy!


Bowiem podczas muzycznej podróży przepełnionej tematami ludowych pieśni i obrzędowych przyśpiewek, ulubieni na Suwalszczyźnie śląscy instrumentaliści będą towarzyszyć muzykom Kapeli ze Wsi Warszawa! Cel i marszrutę tej muzycznej wyprawy wyznaczył perkusista Kapeli – Piotr Gliński, który zaaranżował utwory na muzyków swojego zespołu i rozbudowany o instrumenty dęte i perkusyjne skład orkiestry smyczkowej. Jeszcze nigdy na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury orkiestra AUKSO nie występowała w tak dużej obsadzie. A nad tym wszystkim jak zwykle z mistrzowską precyzją zapanuje Maestro Marek Moś!

 

Organizator: Fundacja FORTE „Finansowanie, Organizowanie Realizacji Twórczych i Edukacyjnych”
Partner: Suwalski Ośrodek Kultury

  • Kapela ze Wsi Warszawa
  • AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia

Kalendarium