Czerwiec
14
poniedziałek
godzina:
17:00

Pokazy Centrum Nauki Kopernik w Suwałkach

Bezpłatne
data zakończenia:
Suwałki, Park Naukowo-Technologiczny

 

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach zaprasza na wydarzenie #PotęgaUmysłu, które odbędzie się w dniach 14-17 czerwca.

 

Główną atrakcją będą pokazy naukowe Centrum Nauki Kopernik skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży z klas 4-8 szkół podstawowych. Inspiratorzy Kopernika zaprezentują zaskakujące doświadczenia, ciekawe obserwacje i emocjonujące wyzwania. Każdy pokaz składa się z serii połączonych tematycznie eksperymentów angażujących publiczność. Doświadczenia są uzupełnione sporą dawką wiedzy naukowej i obficie okraszone poczuciem humoru.

 

Z kolei 15 i 16 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na pokazy otwarte mieszkańców Suwałk, na które nie wypada przyjść samemu! Zabierz rodzinę i znajomych i odkryj fascynujące oblicze nauki! Każdy z pokazów trwa 30 minut, a w bloku dla każdej z grup przeznaczone są 4 pokazy – w sumie 2 godziny spotkania.

 

Pokazy Centrum Nauki Kopernik:

O!Świecenie

Zobacz świat w niekolorze. Sprawdź, czym jest światło i co zawdzięczamy barwom. Na scenę zapraszamy światło, które nie tylko oświetla naszych prowadzących, ale także odgrywa kluczową rolę w prezentowanych doświadczeniach. W trakcie pokazu poszukamy odpowiedzi na pytanie, czym właściwie jest światło. Zobaczymy, co da się zrobić z kolorami i dzięki kolorom. Sprawdzimy także, czy da się odkryć naturę światła za pomocą... zepsutego telewizora.

Umysł przyłapany!

Zapraszamy na pokaz o …Was samych! Niektórzy stwierdzą, że już wszystko na swój temat wiedzą. Ale czy na pewno? Gwarantujemy, że nie. Przekonajcie się, jak iluzjoniści oraz spece od reklamy wykorzystują wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu, oraz jak różnorodnie postrzegamy otaczający nas świat.

Muzyka

Spójrz na muzykę okiem fizyka i przekonaj się, że wszystko może być instrumentem. Dołącz do naszej orkiestry!

Ciśnienie

Zbadaj z nami zjawiska związane z pogodą. Dowiedz się, co ma wspólnego atmosfera ze skórką jabłka i dlaczego w górach łatwiej o zadyszkę. Ile waży powietrze, które jest nad nami? Dlaczego w górach łatwiej o zadyszkę? Czemu alpiniści nie mogą odpocząć przy szklance mocnej herbaty? Nie zwracamy uwagi na wiele zjawisk, które codziennie obserwujemy. Czas to zmienić. Pokaz wyjaśni to w obrazowy i zabawny sposób.

 

Aby zgłosić się na pokaz wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Wypełnij formularz

Kontakt:

tel. 87 564 22 34 e-mail: akademia [at] park.suwalki.pl

 

Udział w pokazach Centrum Nauki Kopernik są bezpłatne. Wydarzenie jest finansowane z budżetu Miasta Suwałki oraz Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.

Kalendarium