Triumf Lecha Poznań, AP Wigry Suwałki na drugim miejscu

Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców z rocznika 2013 w Suwałkach

Akademia Piłkarska Lecha Poznań zwyciężyła rozgrywany w Suwałkach Halowy Turniej Piłki Nożnej, pokonując w wielkim finale Wigry Suwałki 3:1.

Pogoda za oknem w niedzielę (21.11) nie dopisała, ale w hali widowisko-sportowej Suwałk Arena było naprawdę gorąco. Wszystko za sprawą drugiego i zarazem finałowego dnia Halowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców z rocznika 2013. To cykliczna impreza organizowana w okresie jesienno-zimowym, już od ponad pięciu lat przez Akademię Piłkarską Wigry Suwałki przy ścisłej współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Suwałkach. W turnieju wystąpiło osiem drużyn reprezentujących uznane Akademie z całego kraju. Oprócz gospodarzy, czyli Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki na weekend do naszego miasta przyjechały: Akademia Lecha Poznań, AP Wisła Kraków, Legia Soccer Schools, Varsovia, AP Jagiellonia Białystok, OKS Stomil Olsztyn oraz AP Talent Białystok.

W sobotę (20.11) rozgrywano mecze fazy grupowej, a dziś ośmiolatkowie walczyli już o zwycięstwo w całym turnieju. W meczu o trzecie miejsce Jagiellonia Białystok pokonała Legię Warszawa 6:4 i stanęła na najniższym stopniu podium. W wielkim finale spotkały się natomiast Akademie Lecha Poznań i gospodarze z suwalskich Wigier, którzy w drodze do finału nie przegrali ani jednego spotkania. Niestety ta pierwsza i najważniejsza przegrana przytrafiła się w finałowym starciu w którym lepsi okazali się młodzi poznaniacy. Lech pokonał Wigry 3:1 i wygrał cały turniej, a młodzi chłopcy z Suwałk wypadli bardzo dobrze na tle innych, silnych akademii z całego kraju i zajęli miejsce drugie. Na koniec wręczono zawodnikom medale, dyplomy, upominki i puchary.