Akcja pisania listów do pacjentów szpitali na Suwalszczyźnie

Fundacja dr Clown w Suwałkach, listy dla pacjentów w szpitalach

Fundacja „Dr Clown” już po raz piąty organizuje ogólnopolską akcję pisania listów do pacjentów szpitali. „Wszystkiego dobrego dla chorego” to inicjatywa z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego.  

 

Dla każdego pobyt w szpitalu wiążę się z ogromnym stresem i napięciem. Dlatego tak duże znaczenie w trakcie hospitalizacji ma pozytywne nastawienie. O to zazwyczaj dbali Doktorzy Clowni, wolontariusze Fundacji „Dr Clown”, którzy odwiedzali pacjentów na szpitalnych oddziałach, wspierając ich w procesie zdrowienia i motywując do walki z chorobą. Z powodu pandemii, ich wizyty zostały wstrzymane, ale wciąż starają się pomagać chorym m.in. poprzez organizowane akcje społeczne. 

 

Pobyt w szpitalu wiąże się z bólem, strachem, niepewnością, samotnością. Chcąc okazać wsparcie pacjentom szpitali i przekazać im dobre myśli po raz kolejny organizujemy akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego regionu do przekazywania listów. Do tej pory zgłosiło się do nas ponad 30 szkół, przedszkoli, firm prywatnych, zaprzyjaźnionych instytucji, które przygotowują kartki z dobrym słowem. Kartki wykonują również harcerze i osoby prywatne. W zeszłym roku rozdaliśmy ponad 1200 kartek pacjentom, liczymy, że w tym roku uda nam się pobić rekord! Jeśli ktoś chciałby się dołączyć do naszej inicjatywy, prosimy o kontakt przez Facebook’a (Fundacja „Dr Clown” Oddział Suwałki) – przepiszemy życzenia z wiadomości i przekażemy je chorym mówiła - Iwona Dąbrowska-Wojtanis, koordynatorka akcji w Suwałkach.

 

Życzenia trafią do pacjentów szpitali w Suwałkach, Sejnach, Augustowie, Gołdapi i Olecku. Kartki zostaną przekazane chorym z pomocą personelu szpitali 11 lutego, ale wolontariusze przekażą je do szpitali wcześniej z uwagi na obostrzenia związane z pandemią.  – Prowadząc od ponad 20 lat terapię śmiechem w polskich szpitalach dobrze wiemy, że okazywana chorym życzliwość poprawia nie tylko ich samopoczucie, ale realnie wspiera proces leczenia. Pomysł na akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego” zrodził się z potrzeby podarowania uśmiechu jak największej ilości chorych. Każdy przekazany przez nas liścik spotyka się z uśmiechem, wdzięcznością, ale i łzami wzruszenia ze strony chorych. Akcja spotka się z bardzo pozytywnym odbiorem, ponieważ dorośli pacjenci nie są przyzwyczajeni do tego, że w szpitalach dostają prezenty. To piękna akcja, która łączy ludzi z całej Polski – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

 

clown

1 Komentarzy

Nie dość rozwinięty

05/02/2021

Tak mi radosno, że dostanę życzenia. I wyzdrowieję ja od  nich. I nie szkodzi nic - ani zgniły system, ani lekarze - takie doktory judymy pełne poświęcenia... Po ile składka na to  wszystko? Chętnie wrzucę na tace grosz mój, co wyzdrowienie mnie i innym nieborakom przyniesie...

Dodaj komentarz