Kierowca volvo jeździł pijany po Chłodnej

 policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nieodpowiedzialnych kierowców

 

Do "obywatelskiego ujęcia" nietrzeźwego kierującego doszło w sobotnią (13.01) noc. Kierowca volvo jeździł po ulicy Chłodnej w Suwałkach, pomimo tego, że jest wyłączona dla ruchu pojazdów. 36-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

 

W minioną sobotę suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszego z nich - 23-latka kierującego audi - zatrzymali na ulicy Utrata w Suwałkach, gdyż nie trzymał on prawidłowego toru jazdy. Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi mieli podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że mieszkaniec Ełku jest pod działaniem narkotyków. Przyznał policjantom, że dzień wcześniej palił marihuanę. Od 23-latka pobrano krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie. Po otrzymaniu analizy z pobranej krwi będzie można ustalić zakres jego odpowiedzialności. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma aż 24 punkty karne, a jego pojazd nie jest dopuszczony do ruchu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na parking.

 

Tego samego dnia około godziny 17.00 mundurowi otrzymali sygnał, że w gminie Suwałki volkswagenem jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Okazało się, że 54-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 

Z kolei do  "obywatelskiego ujęcia" nietrzeźwego kierującego doszło w sobotnią noc. Kierowca volvo jeździł po ulicy Chłodnej w Suwałkach, pomimo tego, że jest wyłączona dla ruchu pojazdów, stanowi deptak miejski. Świadkowie od razu zareagowali i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyczuli woń alkoholu. Przekazali go przybyłym na miejsce policjantom. Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się również, że kierował pomimo aktualnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz