Władze miasta zachęcają do szczepień w mobilnym punkcie

Mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 przy ul. Hamerszmita

W czwartek (09.09) przy ul. Hamerszmita w Suwałkach uruchomiony został Mobilny Punkt Szczepień, w którym suwalczanie będą mieli możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

 

Kolejny raz do szczepień przeciwko koronawirusowi zachęcają władze miasta. Dziś na parkingu przy ulicy Hamerszmita odbyła się krótka konferencja prasowa podczas której poinformowano o uruchomieniu Mobilnego Punktu Szczepień. Chętni suwalczanie będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19 w czwartek (9 września) od godziny 10.00 do godziny 14.00. W najbliższy weekend (11 i 12 września) punkt otwarty będzie w godzinach 12.00 - 16.00, co oznacza, iż zaszczepić się będzie można także podczas Ukraińskiego Pikniku Kulinarnego „Sąsiedzi Przy Stole”. W następnym tygodniu w punkcie zaszczepić się będzie można od piątku do niedzieli (17-19 września) w godzinach 12.00 - 16.00. W Mobilnym Punkcie Szczepień dostępne są szczepionki jednodawkowe Janssen firmy Johnson & Johnson, a także dwudawkowe firmy Moderna.

 

Wszystko po to, jak mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do zaszczepienia się. 

- Zachęcamy, apelujemy, prosimy. Apel ten kierujemy do mieszkańców, którzy jeszcze się nie zaszczepili, a jest ich większość. W Suwałkach drugą dawkę przyjęło niewiele ponad 29 tysięcy osób. Nasz wynik jest poniżej średniej krajowej. Mieszkańcy albo obawiają się szczepionki, albo czują się bezpiecznie i myślą, że COVID ich nie dotknie. Stąd też nasza kolejna akcja szczepień. Podlaski Urząd Wojewódzki przywiózł nam ten pawilon i wszędzie tam gdzie jest potrzeba mobilne punkty szczepień funkcjonują. Jest to rola państwa i samorządu, aby ułatwić i zachęcać mieszkańców do skorzystania z tego szczepienia tym bardziej, że ostatnio liczba zakażonych osób znów wzrasta. Wczoraj przekroczyliśmy pół tysiąca, jest też więcej zgonów. Akcja szczepień będzie też prowadzona w suwalskich szkołach. Przed nami zbieranie chętnych do szczepień uczniów i mam nadzieję, że młodzież skorzysta z tej możliwości. Chcemy bowiem, żeby nauka byłą prowadzona w sposób stacjonarny, a nie zdalny - mówił prezydent.  

 

Na dzień 8 września 2021r. szczepienie przeciwko COVID-19 przyjęło 30.058 suwalczan, z czego 29.056 dwiema dawkami. Oznacza to, że w pełni zaszczepionych jest 41,7% mieszkańców Suwałk.

 

Dodaj komentarz