Nowy oddział w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Augustowie

Zakład Opieki Długoterminowej w Augustowie z nowym oddziałem

Część budynku po starym internacie, w którym znajduje się Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie, zyskał nowy wygląd. Odremontowane zostało całe piętro i łącznik, które do tej pory były wyłączone z użytku.

 

Przeprowadzono prace remontowe ogólnobudowlane – od rozbiórki, uzupełniania ścian do postawienia nowych ścianek działkowych i wykończenia. Wykonano elewację, instalację kanalizacyjną, wodociągową, a także centralnego ogrzewania. 

– Mamy bardzo długą listę osób oczekujących do przyjęcia. Dzięki tej modernizacji z pewnością polepszy się jakość pobytu pacjentów w placówce. Na pewno będą czuli się tu bardziej swobodnie – mówiła Katarzyna Zielińska, asystent kierownika zakładu.

Powstało pięć nowych sal dla pacjentów, pokój pielęgniarki koordynującej, pokój lekarski, gabinet zabiegowy, świetlica oraz kuchnia. Na nowym oddziale pacjenci będą mogli liczyć na opiekę lekarza chirurgii ogólnej, neurologa psychiatry, terapeuty zajęciowego oraz pielęgniarek i psychologa. 

 

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie ma pod swoją opieką 62 pacjentów. Otwarcie oddziału, które planowane jest na sierpień br.,  umożliwi przyjęcie dodatkowych ośmiu osób. Koszt inwestycji to blisko 2,5 mln zł, dofinansowanie z funduszy europejskich pokryło ponad 2 mln zł.

 

Źródło: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz